Noksel Cumhuriyet Ortaokulu’nun temeli atıldı | Hatay Press
bettilt giriş
buy google reviews

Noksel Cumhuriyet Ortaokulu’nun temeli atıldı

17 Oca 2013 Per 13:49
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

24 derslikli Noksel Cumhuriyet Ortaokulu’nun temeli törenle atıldı. Ahmet Yesevi Mahallesine yapılacak olan okulun temel atma törenine Vali Celalettin Cerrah, Belediye Başkanı Kadir Kara, Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Noksel Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Salim Erol Akkoyunlu, Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç, İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, İl Genel Meclisi Başkanı Selçuk Acar, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri, Osmaniye Ticaret Odası Başkanı Arif Taşkaya, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

Sivas Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin gösterisiyle başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Törenin açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Kadir Kılıç yaptı. İl Milli Eğitim Müdürü Kılıç, “Osmaniye’mizde son üç yılda Devlet millet el ele vererek 10 anaokulu, 39 anasınıfı, 31 ilköğretim okulu, 14 lise ve dengi okul olmak üzere toplamda 94 okul ve 903 derslik eğitim öğretime kazandırılmıştır. Böylece Milli Eğitim Müdürlüğümüz, ilimizde 3549 derslik ile eğitim hizmetine devam etmektedir. Bundan 3 ay önce 19 Ekim 2012 tarihinde 24 derslikli bir ilkokulun temelini attığımız Ahmet Yesevi Mahallemizde bu gün de Hayırsever İşadamı Sedat Uysal tarafından 24 derslikli olarak planlanan Noksel Cumhuriyet Ortaokulunun temelini atıyoruz. Okulumuzun ilimize hayırlı olmasını diliyor, başta Sayın Valimiz olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

NOKSEL YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE CEO’SU SALİM EROL AKKOYUNLU, “ŞİRKETİMİZ HAYIR İŞLERİ YAPARKEN EĞİTİMİ ÖN PLANDA TUTUYOR.”

Törenin devamında konuşan Noksel Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Salim Erol Akkoyunlu ise Noksel Cumhuriyet Ortaokulunun temel atma töreninin, Ulu Önder Atatürk’ün Osmaniye’ye gelişinin 88. Yıldönümünde yapılmasından gurur ve mutluluk duyduğunu kaydederek, “25 yıl önce Noksel Çelik Boru Sanayi kurulduğunda, İskenderun’da 1 fabrikamız vardı. Sonra Hendek’te 2 fabrika kurduk ve daha sonra da İspanya’da 1 fabrikamızı faaliyete geçirdik. İnşallah beşinci fabrikamızı Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinde kuracağız. En büyük gururumuz ise çalışan sayımızın 1000’e ulaşmış olmasıdır.”dedi. Şirketlerinin hayır işleri yaparken eğitimi ön planda tuttuğunu da kaydeden Salim Erol Akkoyunlu, “En önemli yatırım insana yapılan yatırımdır. Hendek’te Noksel İlkokulumuz 4 yıldır eğitim vermektedir. Bugün temelini atacağımız Noksel Cumhuriyet Ortaokulumuz gelecek yıl Osmaniyeli çocuklarımıza eğitim verecektir. Burada yetişecek çocuklarımızın vatanımıza, milletimize hayırlı bireyler olmasını diliyorum. Bizlere bu imkânı veren Sayın Valimiz Celalettin Cerrah Beyefendiye ve devlet büyüklerimize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”dedi.

VALİ CELALETTİN CERRAH, “AHMET YESEVİ MAHALLEMİZDEKİ İLKOKULUMUZ VE ORTAOKULUMUZ 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA ÖĞRENCİLERİMİZE EĞİTİM VERMEYE BAŞLAYACAK.”

Son olarak konuşan Vali Celalettin Cerrah ise bugün Atatürk’ün Osmaniye’ye gelişinin 88. Yıldönümünü kutladığımızı ifade ederek, “Büyük Önder Atatürk’ü bir kez daha minnet, şükranla ve rahmet anıyorum.”dedi. Sözlerinin devamında Atatürk’ün eğitime çok önem verdiğini vurgulayan Vali Cerrah, “Atatürk “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.” diyerek eğitime verdiği önemi göstermiştir. Ayrıca dinimiz de eğitime çok önem vermiş, “Oku!” emriyle bunu dile getirmiştir.”dedi. Vali Cerrah göreve başladığı günden bu yana eğitim yatırımlarına çok önem verdiğini ve ilde eğitim seferberliği başlattıklarını kaydederek, “Ekim ayı içerisinde Ahmet Yesevi Mahallemizde bulunan 24 derslikli Betong ilkokulumuzun temeli atılmıştı. Bu okulumuzun yanına bugün 24 derslikli 720 öğrenci kapasiteli Noksel Cumhuriyet Ortaokulumuzun temelini atıyoruz. Her iki okulumuz da en kısa sürede tamamlanarak 2013–2014 eğitim öğretim yılında öğrencilerimize eğitim vermeye başlayacaktır. Okullarımızın bir kısmı hayırseverlerimiz tarafından bir kısmı da devlet ödenekleri ile yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanımız Osmaniye’yi ziyaretleri sırasında yapılan eğitim yatırımlarını yerinde inceledi ve Osmaniye’nin okul konusunda en ufak bir sıkıntısı kalmayacağı ve bize bu konuda her türlü desteği vereceklerine dair söz verdi. Sayın Başbakanımıza ve Milli Eğitim Bakanımıza teşekkür ediyorum.”dedi.

Vali Celalettin Cerrah, Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinden yer talep eden yatırımcılara, Osmaniye’nin okul ihtiyacından söz ettiklerinde, yatırımcıların okul yapabileceklerini ve hayırseverler tarafından yaptırılan okulların temellerinin bu şekilde atıldığını ifade ederek, “Eğitim seferberliğimize Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyelerimiz Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Turgut Çalışkan, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Hüseyin Karalar, Osmaniye Ticaret Odası Başkanı Arif Taşkaya, Sanayicilerimizden Hacı Okçu önemli katkılar sağladılar. Kendilerine teşekkür ediyorum.”dedi. Vali Cerrah, Osmaniye’ye yapılan yatırımlarda İl Genel Meclisi ve İl Encümeninin de büyük katkıları olduğunu ifade ederek, Osmaniye Milletvekillerine, İl Genel Meclisi Başkanına, İl Genel Meclisi ve İl Encümeni üyelerine de teşekkür etti. Eğitim yatırımlarının hıza devam ettiğini kaydeden Vali Cerrah, Cevdetiye’de Kız Yurdu, Osmaniye Devlet Hastanesi civarında Kadın Konukevi ve Engelliler Rehabilitasyon Merkezi inşaatlarının sürdüğünü ve en kısa sürede bitirileceğini söyledi.

Vali Cerrah sözlerinin sonunda Atatürk’ün Osmaniye’ye gelişinin 88. Yıldönümü kutlamalarına katılan Sivas Belediye Başkanı ve Sivas Halk Oyunları ekibine de teşekkür ederek, “Noksel Cumhuriyet Ortaokulumuzu yaptıran Noksel Çelik Boru Sanayi’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu okulumuzdan vatanını, bayrağını, milletini seven öğrencilerin yetişmesini diliyorum.”dedi.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Ramazan Çortul’un duaları eşliğinde Noksel Cumhuriyet Ortaokulunun temeli atıldı.

Benzer Haberler

CHP İl Teşkilatı öncülüğü ile CHP İl Başkan yardımcısı Ali Abbas Alay’ın gayreti...

Yorum 
0

Hatay’ın Samandağ ilçesinde bulunan Büyük Karaçay Barajı üzerinde Samandağ’a verilecek...

Yorum 
0

Dünyanın en zorlu rally raid yarışlarından olan TransAnatolia, 20 Ağustos’ta Hatay’dan başlayacak....

Yorum 
0

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, ilçenin doğal güzelliklerinin tanıtımı amacıyla düzenlenen...

Yorum 
0

Ukrayna’nın Çornomorsk Limanı’ndan yola çıkan mısır yüklü ‘Arizona’...

Yorum 
0

Ceyhan ilçesinde sulama kanalına düşen Dörtyol Yeniyurt Mahallesinden Mehmet Fuzuli Duru boğularak...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İSKENDERUN’DA KAÇAKÇILARA DARBE

İskenderun’da 699 kaçak cep telefonu ele geçirildiHatay’ın […]

TAMAMLAYABİLİR MİYİZ ...

KADEM Hatay İl Başkanı Selma Tunç “Tamamlayabilir […]

HATAY YANGINI TERÖR EYLEMİ

Başkan Gül: “Hatay yangını terör eylemi” Belen […]

KOVAYLA YANGINI SÖNDÜRMEYE G...

Kovayla yangını söndürmeye koşan adam konuştu Hatay’da […]

BAHÇE SULARKEN AKIMA KAPILAR...

Bahçe sularken akıma kapılarak öldü Hatay’ın İskenderun […]

PARAŞÜTLÜ EVLİLİK TEKLİFİ

Paraşütlü evlilik teklifi Hatay’da Sağlık çalışanlarının yamaç […]

ŞALEN KALESİNE TÜRK BAYRAĞI ...

ŞALEN KALESİNE TÜRK BAYRAĞI DİKİLSİN Amanos dağlarının […]

İSKENDERUN 23 NİSAN COŞKUSUN...

İskenderun 23 Nisan coşkusunu balkonlarda yaşıyor Hatay’ın […]

TÜRKİYEYE GELMEK İÇİN YARDIM...

250 Hatay’lı Öğrenci ve çalışan KKTC’den Türkiye’ye […]

DEMİR KORKULUĞA SAPLANAN KED...

DEMİR KORKULUĞA SAPLANAN KEDİ KURTARILDI.İskenderun Dumlupınar mahallesinde, […]

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI PANİK YA...

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI PANİK YARATTI. Sokağa çıkma […]

TIR KAZASINDA ÖLEN AYNI AİLE...

İskenderunda yaşanan tır kazasında ölen aynı aileden […]

HAYATINI KAYBEDEN BABA OĞUL ...

İskenderunda Tır kazasında hayatını kaybeden baba oğul […]

POPÜLER HABERLER

VEYSEL CINCIK YORUMLUYOR

http://youtu.be/fToBvzI-I2E

İSKENDERUN’U KAN GÖLÜNE ÇEVİR...

FETÖ’cülerin Türkiye’yi çok uluslu işgal planı deşifre […]

İŞTE MECLİS LİSTELERİ

AK PARTİ iSKENDERUN BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ KESİN […]

İSKENDERUNDA SİLAHLI KAVGA 2 AĞIR Y...

Hatay’ın İskenderun ilçesinde ihale meselesi yüzünden çıktığı...

HATAY’DA TRAFİK KAZASI:1 ÖLÜ,2 YARA...

Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da meydana gelen zincirleme […]

İSKENDERUN’DA ŞOK İNTİHAR

İskenderun’un tanınmış esnaflarından Özkan Doğan silahla kafasına...

Hatay’da parkomat uygulaması ...

Hatay Büyükşehir Belediye meclisinde oy birliğiyle kabul […]

İSKENDERUN’DA FECİ KAZA!…

Deniz Alayı Doğan Petrol Mevkiisinde Trafik Kazası… […]

BELENDE TRAFİK KAZASI

Şiddetli yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda virajı alamayan […]

HATAY’DA TRAFİK KAZASI: 2 ÖLÜ

Hatay’da dün gece meydana gelen kazada TIR […]

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

Hatay’ın Arsuz ilçesinde meydana gelen trafik kazasında […]

HEMŞİREYİ ESKİ SEVGİLİSİ ÖLDÜRDÜ...

Hatay’ın Samandağ ilçesinde bir hemşire, nişanlandığını öğrenen...

site ekle