buy google reviews

İSKENDERUN’DA ÜLKÜ OCAKLARI GECESİ

17 Şub 2013 Paz 16:14
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

İskenderun ülkü ocakları tarafından düzenlenen Devletin ve Milletin bekası için güç birliği konulu geceye katılan MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin cilve gözündeki patlamada hayatını kaybeden Türk vatandaşların orada ne için bulunduklarının cevabının verilmesi gerektiğini söyledi.

İskenderun ülkü ocakları tarafından belediye kültür sarayında düzenlenen geceye katılım yoğundu. Geceye MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Belen belediye başkanı Cemiy Yılmazlar, Karayılan belediye başkanı Mehmet Yurtman, Kurtlusoğuksu belediye başkanı Osman Koşay, Kuzuculu belediye başkanı Yaşar Toksoy, Dörtyol belediye başkanı Fadıl Keskin, İskenderun ilçe başkanı İbrahim Gül, Çelik iş sendikası şube başkanı Metin Önder ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan gecenin açılış konuşmasını yapan ülkü ocakları başkanı Nurettin Aydemir İskenderun ve Hatay’da ülkücü hareketin güçlü olduğunu göstermek birlik ve beraberliği pekiştirmek için böyle bir gece düzenlediklerine dikkat çekti.
Gecede Mustafa Kemal Üniversitesinde bölüm başkanlığına getirilenlere ve ayrıca dergi temsilciliklerine atananlara rozetleri belediye başkanları tarafından takıldı. Rozet takma töreninde kısa bir konuşma yapan Belen belediye başkanı Cemil Yılmazlar AK Partinin gözde büyütülmemesi gerektiğini belirterek ülkücü hareketin iktidara gelme gücünün olduğunu ve her ülkücünün bu mantıkla çalışmalarına hız vermesi gerektiğini söyledi. Dörtyol belediye başkanı Fadıl Keskin’de ülkücü hareketin seçimler için çalışmalarına hız vermesi gerektiğini belirterek her ferdin üzerine düşeni yapması gerektiğini söyledi.

Gecede Kafkas gösteri gurubunun yaptığı Türk motiflerini yansıtan danslar ilgi gördü. Türk bayrağının MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin’e teslim edildiği gecede sloganlar atan ülkü ocakları gençleri yaklaşan seçimlerde İskenderun bizim olacak mesajlarını verdiler.

Yalan söylüyorlar

Gecede konuşan MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin AK Parti hükümetinin birçok konuda olduğu gibi Suriye politikasında yalan söylediğini ancak söyleyecek yalanları kalmadığını ve köşeye sıkıştıklarını belirtti. Şefik Çirkin şöyle konuştu.” Reyhanlı cilve gözünde yaşanan patlamanın hemen sonrasında bazı aydın ve yazar olduklarını zannedenler bu olayın sorumlusunun Suriye Hükümeti veya istihbaratının olduğunu söylediler. Yetkililer bununla ilgili bir açıklamamı yaptılar siz bunları nerden biliyorsunuzki güvenlik uzmanıymış gibi konuşuyorlar. Bölgeden anlık istihbaratmı alıyorlar. Bunlar cenabı Allah’ın birliği hariç her konuda yalan söylüyorlar. Bu patlama hükümetin Suriye politikasında Hatay’a ve diğer illere çektirdiği cefayı örtmez. Patlamada ölen 4 Türk vatandaşımızın Suriye topraklarında ne işi vardı. Bu soruların yetkililer tarafından cevaplandırılmasını istiyorum. Yetkililerin dikkatini yakın zamanda o bölgede muhalifler arasında yaşanan cinayetlere çekmek istiyorum. Destek verdiğiniz muhalifler sözde yeni Suriye kurulduğunda muhattaph olacağınız ve daha bu günden bir birini öldürmeye başlayan muhalifleri korumanın bir anlamı varmıdır. Dış işleri bakanı Suriye meselesinde her gün açıklama yaparken patlama ile ilgili neden sessiz kalıyor. Çünkü mahçuplar utanıyorlar ve çamura çöktüler. Ama çamura çöken AK Parti hükümeti değil Türkiye Cumhuriyetidir” Dedi.

ÜLKÜCÜLER SOKAĞA İNDİĞİNDE KİM KORKAK GÖRÜRLER

Şefik Çirkin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan her fırsatta ülkücü hakaret ettiğini dikkat çekerek buna tepki gösterdi ve şöyle konuştu. “ hakaret ediyor ve MHP’nin cesur davranmadığını söylüyor. Ülkesi için ölmeyi ceza evlerinde yatmayı göze alan ülkücülere korkak demeyin mahçup olursunuz. Bugün hiçbir ülkücü olaylar karşısında sokağa çıkmıyor ise bu ülkücü hareketin liderinin talimatıdır. Fakat genel başkanımızın ülke yıkılsa dahi sokağa inilmesin talimatı vereceği manasına gelmez. Bir gün o sokaklara ineceğiz ama biz istediğimiz zaman Millet istediği zaman ineceğiz. O zamanda bu kibar bey efendileri tanıyamayacaksınız sokağa çıkamayacaksınız o gün geldiğinde korkak ve cesur’un farkını göreceksiniz. Başbakan’ın cesareti var ise sayın Devlet Bahçeli ile bir televizyon programında canlı yayına çıksın yüreği varsa bunu yapsın” dedi.

İskenderun belediyesi hayal değil hedeftir

Şefik Çirkin konuşmasının sonunda İskenderun Belediye başkanlığı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çirkin “ Allahın izni ile biz diğer bölgelerde olduğu gibi geçtiğimiz seçimlerde İskenderun ile ilgili iddiamızı ortaya koyduk. 500 olan oy oranımızı 15 Binlere çıkardık. Bugün burada yaşanılan coşku ile ülkücüler çalışmalarına başlayacak ve millete gideceğiz. Biz Millete gidersek İskenderun belediyesi bize gelecektir. 2009 seçimlerinde İbrahim Gül bey’in adaylığında elde ettiğimiz başarı ortada. İskenderun halkı tertemiz bir bey efendiyi aday gösterdik diye 500 olan oyumuzu on beş binlere çıkarttımı. Bu bize bir mesajdı. İskenderun’un içerisinde bulunduğu siyasi ve fiziki bataklığın arasında bir çiçek bir gül açamazmı. Açar elbette hep birlikte gayret edeceğiz ve İskenderun’da güller açacaktır” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler

HADO ALKIŞLARLA KIBRIS’A UĞURLANDI SAVAŞ, “HER İKİ ÜLKEMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN” Hatay...

Yorum 
0

Zeytin Dalı harekat bölgesinde yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede 24 yaşında şehit olan...

Yorum 
0

EXPO ALANLARI EĞİTİM MERKEZİ GÖREVİ ÜSTLENİYOR Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Arkeoloji...

Yorum 
0

İskenderun’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 103. yıldönümünde törenle...

Yorum 
0

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Türkiye Ulusal Ajansı ve Avrupa Komisyonu’ndan aldığı...

Yorum 
0

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Arsuz’da “Gençlik...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İSKENDERUN’DA KAÇAKÇILARA DARBE

İskenderun’da 699 kaçak cep telefonu ele geçirildiHatay’ın […]

TAMAMLAYABİLİR MİYİZ ...

KADEM Hatay İl Başkanı Selma Tunç “Tamamlayabilir […]

HATAY YANGINI TERÖR EYLEMİ

Başkan Gül: “Hatay yangını terör eylemi” Belen […]

KOVAYLA YANGINI SÖNDÜRMEYE G...

Kovayla yangını söndürmeye koşan adam konuştu Hatay’da […]

BAHÇE SULARKEN AKIMA KAPILAR...

Bahçe sularken akıma kapılarak öldü Hatay’ın İskenderun […]

PARAŞÜTLÜ EVLİLİK TEKLİFİ

Paraşütlü evlilik teklifi Hatay’da Sağlık çalışanlarının yamaç […]

ŞALEN KALESİNE TÜRK BAYRAĞI ...

ŞALEN KALESİNE TÜRK BAYRAĞI DİKİLSİN Amanos dağlarının […]

İSKENDERUN 23 NİSAN COŞKUSUN...

İskenderun 23 Nisan coşkusunu balkonlarda yaşıyor Hatay’ın […]

TÜRKİYEYE GELMEK İÇİN YARDIM...

250 Hatay’lı Öğrenci ve çalışan KKTC’den Türkiye’ye […]

DEMİR KORKULUĞA SAPLANAN KED...

DEMİR KORKULUĞA SAPLANAN KEDİ KURTARILDI.İskenderun Dumlupınar mahallesinde, […]

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI PANİK YA...

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI PANİK YARATTI. Sokağa çıkma […]

TIR KAZASINDA ÖLEN AYNI AİLE...

İskenderunda yaşanan tır kazasında ölen aynı aileden […]

HAYATINI KAYBEDEN BABA OĞUL ...

İskenderunda Tır kazasında hayatını kaybeden baba oğul […]

POPÜLER HABERLER

VEYSEL CINCIK YORUMLUYOR

http://youtu.be/fToBvzI-I2E

İSKENDERUN’U KAN GÖLÜNE ÇEVİR...

FETÖ’cülerin Türkiye’yi çok uluslu işgal planı deşifre […]

İŞTE MECLİS LİSTELERİ

AK PARTİ iSKENDERUN BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ KESİN […]

İSKENDERUNDA SİLAHLI KAVGA 2 AĞIR Y...

Hatay’ın İskenderun ilçesinde ihale meselesi yüzünden çıktığı...

HATAY’DA TRAFİK KAZASI:1 ÖLÜ,2 YARA...

Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da meydana gelen zincirleme […]

Hatay’da parkomat uygulaması ...

Hatay Büyükşehir Belediye meclisinde oy birliğiyle kabul […]

İSKENDERUN’DA ŞOK İNTİHAR

İskenderun’un tanınmış esnaflarından Özkan Doğan silahla kafasına...

İSKENDERUN’DA FECİ KAZA!…

Deniz Alayı Doğan Petrol Mevkiisinde Trafik Kazası… […]

BELENDE TRAFİK KAZASI

Şiddetli yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda virajı alamayan […]

HATAY’DA TRAFİK KAZASI: 2 ÖLÜ

Hatay’da dün gece meydana gelen kazada TIR […]

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

Hatay’ın Arsuz ilçesinde meydana gelen trafik kazasında […]

HEMŞİREYİ ESKİ SEVGİLİSİ ÖLDÜRDÜ...

Hatay’ın Samandağ ilçesinde bir hemşire, nişanlandığını öğrenen...

site ekle