AKADEMİSYENLERDEN DAYANIŞMA YEMEĞİ | Hatay Press
bettilt giriş
buy google reviews

AKADEMİSYENLERDEN DAYANIŞMA YEMEĞİ

17 Ara 2012 Pts 16:55
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Konuşmaya ilk olarak Eğitim Fakültesi Dekan V. ayrıca Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Fatih Can konuşmalarında yeni gelenlere ve görevde yükselenlere hayırlı olsun dileklerini sunup bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Rektörümüz, Rektör Yardımcılarımız, Eğitim Fakültesi akademik ve İdari Personelin katılımıyla gerçekleşen programda konuşan Rektörümüz, Uygulama aşamasında birkaç yılda bir değiştirilerek genç nesillerimizin yetiştirilmesinde kullanılan değişken Milli Eğitim politikalarının yerine kendi özümüzden kendi içimizden üniversitemizin akademisyenlerinin kendi kültürümüze ve milli benliğimize uygun bir yeni eğitim politikasını geliştirirler. Bir kuramsal çerçeve ortaya koyarlar. Sahip olunacak o kuramsal çerçeveye dayalı olarak gerek müfredat yönüyle gerekse uygulama yönüyle takip edilebilecek politikaları içerisinde barındıran detaylı vizyoner ve gerçekten Türkiye’yi geleceğin ülkeleri arasına taşıyacak bir politika olduğunu yineliyorum. Bu bakımdan Eğitim Fakültesi’ne bakışım son derece kredisi yüksek açık, beklentileri de o oranda gerçekten yüksek olan bir bakış. Ben sizleri kısa süre içerisinde bu beklentiye uygun çalışma programı kuracağınıza, iş birliği içerisinde dayanışarak üniversitemizin adını Türk Milli Eğitim sisteminde önemli bir yere taşıyacak ve referans bir üniversite olma noktasına getireceğinize yürekten inanıyorum.

Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder Konuşması’nın devamında, geçtiğimiz yıllarda proje olarak fikir olarak kavram olarak bir vizyon olarak başlatılmış ancak içeriği ve ders materyalleri bakımından henüz hazırlıkları tamamlanamamış olan Fatih Projesine önemli destekler önermek üzere içimizden akademisyen arkadaşlarımız, TÜBİTAK nezdinde yürütülen çalışmalara haftada birkaç gün katılarak önemli bir hizmet sunmaktalar. Gerek Talim Terbiye Kurulu gerekse Milli Eğitim Bakanlığı’nın çeşitli komisyonlarında çeşitli kurullarında burada akademisyen arkadaşlarımızın görev almaları ülkenin önde giden saygın üniversiteleri arasında bulunduğu gibi bizim üniversitemizin akademisyenlerinin de artık Türkiye de sözü dinlenen fikirleri dikkate alınan gençlerimizin eğitiminde verecekleri hedefler doğrultusunda yeni planlamalar yapılan akademisyenler olmasını temin etmektir. Bu anlamda üzerimizde önemli bir sorumluluk vardır. Bu sorumluluğu yerine getirebilmek için her zaman bizden beklendiği gibi hiç durmadan çalışmak durumundayız. Ancak bu çalışma ortamının nezaketi kurgulanmış olan özel idari işleyiş standardı yüksek bir hizmet ortamı ve sunulan alt yapı olanakların kalitesi ile mümkün olabilmektedir. Bu bakımdan şimdiye kadar geçtiğimiz yıllarda inşası hazırlanan ancak eksikleri bulunan eğitim fakültemizin bina olarak öğretim elemanlarımızın odalarının tefrişatı bakımından eğitim öğretim materyalleri bakımından laboratuvarları bakımından iyileştirilmesi için iki yıl içerisinde önemli kaynakları eğitim fakültemize aktardık, bundan sonra da aktarmaya devam edeceğiz.

Şahsi bir beklenti değildir. Elbette yapılacak olan güzelliklerde sadece benim sizin değil Türkiye de ki herkesin yararlanacağıdır. Buraya gelecek eğitim almak üzere üniversitemizi tercih eden gençlerin kendilerinin gerekse ailelerinin de bu güzel ortamdan nasipleneceğini düşünüyorum. Bir arada aynı sofrayı paylaşarak, birbirimizin elini tutarak dayanışarak aramızdaki nezaket ortamını koruyarak sürdüreceğimiz çalışma atmosferi mutlaka sadece güzelliklerle sonuçlanacak. Üniversitemiz son iki yıl içerisinde yapılan çalışmalarla eskiden yapılmış çalışmaları biraz daha üst versiyonu çalışma tarzıyla gelişimini sürdürmektedir. Bu millete verilmiş olan her türlü güzellik çoğalarak  milletin kendisine geri dönmektedir ben sizlerin de TC’nin 88 yıllık gelişimi içerisinde sahip olduğu kıt kaynaklarla korumuş olduğu eğitim müessesinde yetiştirmiş olduğu ve bugünleri tekrar değer üretecek olan kendileri değer olan çalışma arkadaşların olduğunuzu düşünüyorum. Sizlerin sahip olduğunuz temsil ettiğiniz değer olmanız itibariyle üreteceğimiz tek şey TC birlik menfaatleri doğrultusunda nesillerimizin sağlıklı yetiştirilmesi ve ihtiyaç duyduğumuz insan kaynaklarını da tekrar kamu adına yetiştirilerek kamuya teslim edilmesi olacaktır. Bu bakımdan ben sizlere önce kendi akademik gelişiminizi kendi idari gelişiminizi sağlarken göstermiş olduğunuz çabalardan dolayı edinmiş olduğunuz tecrübelerin üniversitemizin akademisyenleri idari kadrosu ve yetiştirmekte olduğunuz öğrencilerle paylaşırken göstermiş olduğunuz sabır, metanet, feragat, cesaret ve sevgiden dolayı hepinizi tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum.

Yeni göreve başlayan ve görevde yükselenler ayrı ayrı düşüncelerini aktardı. Böyle bir ortamda bulunduklarından dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

Rektör Yardımcımız aynı zamanda Eğitim Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Fatih Can’da bu güzel organizsayonda bizleri yalnız bırakmayan Rektörümüze, Akademik ve İdari Personelimize teşekkürlerini iletti.                                                                  

Benzer Haberler

Arsuz kaymakamı Hasan Gökpınar Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure Gününde vadantaşlarla...

Yorum 
0

Arap ezgilerinin güzel sesi, ünlü şarkıcı Laura Khalil EXPO 2021 Hatay’da sevenleriyle buluştu.Güçlü...

Yorum 
0

Osmaniye’nin Yarpuz köyünde çıkan orman yangını, 5 helikopter ve 3 uçakla müdahale edilerek...

Yorum 
0

Hatay’ın Hassa ilçesinde göçmen kaçakçılığı yapmaktan 43 yıl 3 ay hapis cezası ile...

Yorum 
0

  Türkiye’de Soyut Duvar boyası sanatının öncüsü olan Mustafa Cemil Çengel 17 yıllık...

Yorum 
0

LÜTFÜ SAVAŞ: TÜRKİYE’NİN EN KALİTELİ VE EN UCUZ TABAN GÜBRESİNİ YAPIYORUZ Hatay Büyükşehir...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İSKENDERUN’DA KAÇAKÇILARA DARBE

İskenderun’da 699 kaçak cep telefonu ele geçirildiHatay’ın […]

TAMAMLAYABİLİR MİYİZ ...

KADEM Hatay İl Başkanı Selma Tunç “Tamamlayabilir […]

HATAY YANGINI TERÖR EYLEMİ

Başkan Gül: “Hatay yangını terör eylemi” Belen […]

KOVAYLA YANGINI SÖNDÜRMEYE G...

Kovayla yangını söndürmeye koşan adam konuştu Hatay’da […]

BAHÇE SULARKEN AKIMA KAPILAR...

Bahçe sularken akıma kapılarak öldü Hatay’ın İskenderun […]

PARAŞÜTLÜ EVLİLİK TEKLİFİ

Paraşütlü evlilik teklifi Hatay’da Sağlık çalışanlarının yamaç […]

ŞALEN KALESİNE TÜRK BAYRAĞI ...

ŞALEN KALESİNE TÜRK BAYRAĞI DİKİLSİN Amanos dağlarının […]

İSKENDERUN 23 NİSAN COŞKUSUN...

İskenderun 23 Nisan coşkusunu balkonlarda yaşıyor Hatay’ın […]

TÜRKİYEYE GELMEK İÇİN YARDIM...

250 Hatay’lı Öğrenci ve çalışan KKTC’den Türkiye’ye […]

DEMİR KORKULUĞA SAPLANAN KED...

DEMİR KORKULUĞA SAPLANAN KEDİ KURTARILDI.İskenderun Dumlupınar mahallesinde, […]

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI PANİK YA...

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI PANİK YARATTI. Sokağa çıkma […]

TIR KAZASINDA ÖLEN AYNI AİLE...

İskenderunda yaşanan tır kazasında ölen aynı aileden […]

HAYATINI KAYBEDEN BABA OĞUL ...

İskenderunda Tır kazasında hayatını kaybeden baba oğul […]

POPÜLER HABERLER

VEYSEL CINCIK YORUMLUYOR

http://youtu.be/fToBvzI-I2E

İSKENDERUN’U KAN GÖLÜNE ÇEVİR...

FETÖ’cülerin Türkiye’yi çok uluslu işgal planı deşifre […]

İŞTE MECLİS LİSTELERİ

AK PARTİ iSKENDERUN BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ KESİN […]

İSKENDERUNDA SİLAHLI KAVGA 2 AĞIR Y...

Hatay’ın İskenderun ilçesinde ihale meselesi yüzünden çıktığı...

HATAY’DA TRAFİK KAZASI:1 ÖLÜ,2 YARA...

Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da meydana gelen zincirleme […]

İSKENDERUN’DA ŞOK İNTİHAR

İskenderun’un tanınmış esnaflarından Özkan Doğan silahla kafasına...

Hatay’da parkomat uygulaması ...

Hatay Büyükşehir Belediye meclisinde oy birliğiyle kabul […]

İSKENDERUN’DA FECİ KAZA!…

Deniz Alayı Doğan Petrol Mevkiisinde Trafik Kazası… […]

BELENDE TRAFİK KAZASI

Şiddetli yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda virajı alamayan […]

HATAY’DA TRAFİK KAZASI: 2 ÖLÜ

Hatay’da dün gece meydana gelen kazada TIR […]

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

Hatay’ın Arsuz ilçesinde meydana gelen trafik kazasında […]

HEMŞİREYİ ESKİ SEVGİLİSİ ÖLDÜRDÜ...

Hatay’ın Samandağ ilçesinde bir hemşire, nişanlandığını öğrenen...

site ekle