buy google reviews

Yatırımcılara Yer, İşsizlere İş Sağlıyoruz!..

21 Oca 2014 Sal 11:03
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

AK Parti Hatay Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin 30 Mart yerel seçimler öncesinde ilçe ilçe, köy köy dolaşarak vatandaşlarla birlikte olmaya devam ediyor. İşadamları ile fikir alışverişinde bulunan Ergin, Dörtyol’un kendi dinamikleri ile Hatay’ın 15 ilçesi içerisinde hem yayla, hem de deniz turizmi noktasında hak ettiği yatırımı alacağını ifade etti.
AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dörtyol ilçesinde sürdüğü seçim çalışmaları kapsamında Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası, Küçük Esnaf Odası, Esnaf Kefalet Odası, Dörtyol Muhtarlar Derneği, Sivaslılar Derneği, Şoförler Cemiyeti, Engelliler Derneği, DOGİAD, Yeşilköy, Altınçağ Belde Belediyeleri, Dörtyol çarşı ve pazarında bulunan bütün esnafa ziyarette bulundu.

Yapılan ziyaretlerde AK Parti Hatay Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin’in yanı sıra AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, AK Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci, AK Parti Dörtyol İlçe Başkanı Cüneyt Yavuz ile ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediye başkan aday adayları ve çok sayıda vatandaş yer aldı.

Ergin gerçekleştirdiği ziyaretlerde Hatay’ın alt yapısına önem verilerek yatırım yapıldığına dikkatleri çekerek, “Bugüne kadar Hatay’a yapılan alt yapı yatırımları, sanayi ve tarım bölgelerinde büyük değişimler yaşanacak. Bu yatırımlar sayesinde yatırımcılara yer, işsizlere iş imkanı sunuyoruz” dedi.

Temel alt yapı’nın inşa edilmeden fabrikaların kurulmasının imkansız olduğunu belirten Ergin, “Hatay’ın diğer 80 vilayete göre istisna bir il olduğu anlaşılıyor. Yapılan alt yapı yatırımları Hatay’ın sosyo ekonomik düzeyinde pozitif yönde değişiklikler yaşatacaktır. Ferhat ile Şirin’i, Kerem ile Aslı’yı birbirine kavuşturuyoruz. Amanos dağlarına yapılacak olan tünel ile dağın o yüzü, bu yüzü diye bir kavram ortada kalmayacaktır. Yatırımcı yapılacak olan tünel ile Hassa bölgesinde uçsuz bucaksız bir yatırım alanına sahip olacak. Böylelikle yeni oluşturulan sanayi bölgelerine kurulacak olan fabrikalar sayesinde Hatay’da yaşayan işsiz genç kalmayacak ve çevre illerden işçiler gelerek bu topraklardaki nimetlerden faydalanacaktır” dedi.

Şehircilik bakımından Dörtyol İlçesi’nin diğer ilçelere göre güzel olduğunu ifade eden Ergin, “Dörtyol ilçe sakinleri bu ilçede kurulacak olan ofis ile Büyükşehir Belediyesi imkanlarından faydalanacaktır. Dörtyollu hemşehrilerimin büyükşehir ile ilgili olarak yaşayacağı sorunlar Dörtyol İlçemiz de çözülecektir. Antakya’ya gelmesine gerek kalmayacaktır” dedi.

Dörtyol’da bulunan sivil toplum kuruluşlarına düzenlenen ziyaret sonrasında esnafları tek tek dolaşarak hayırlı işler dileğinde bulunan Ergin, “Elektrik’ten dolayı yaşadığınız sıkıntılar önümüzdeki ay içinde çözüme kavuşuyor. Dörtyol’u, Türkiye’nin yıldızı yapacağız. Allah’a çok şükür bugüne kadar ne söz verdi isek, yerine getirmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

30 Mart yerel seçimlerinde hizmet siyasetinin kazanacağını ifade eden Ergin, “30 Mart Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet anlayışı ile tanışma tarihi olacaktır. Büyükşehir’in sunacağı hizmetler ile Hatay’ın önümüzdeki 30-40 yılını göz önüne alarak yatırımlara kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu şehirde eğer gelir düzeyi yükselir, işsiz sayısı azaltılır ise bu şehrin risk katsayısı düşecektir” dedi.
AK Parti Dörtyol ilçe binası, Millet Parkı önünde büyük bir coşku ve sevgi gösterisi ile karşılanan Ergin, Dörtyol sakinlerini selamlayarak kısa bir konuşma yaptı.

Ergin “Biz ne söz verdiysek yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Milletimizin verdiği yetki ile Hatay’ın yıllar yılı alacaklarını fazlasıyla tahsil ettik. İnşallah bu dönem sizlerin de vereceği destek ile Hatay Büyükşehir Belediyesi çatısı altında hizmetleri sunmaya devam edeceğiz. Sizler önümüzdeki süreci yakinen bilen bu sürecin ehemmiyetine vakıf olan arkadaşlarımızsınız. Hatay tarihinin en önemli seçimleri ile karşı karşıya. Geçmişte yapılan hiç bir seçim bugünkü kadar Hatay’ın kaderi üzerinde etkili değildir. Hatay’ın sosyal barışını korumak ve kollamak üzere bizlere büyük görev düşüyor. Reyhanlı hadiselerini hepimiz yakinen yaşadık. Hatay’ı karıştırmak ve insanları birbirine düşürmek isteyen bazı zihniyetler bu şehri kaşımak ve bizleri birbirimize düşürmek istediler. Allah korusun insanlar birbirlerine düştüğü zaman muhtemel çatışmalar, muhtemel gerginlikler ile bu şehri kanatmak istiyorlar. Allaha çok şükür insanlarımız sağduyu ile yaklaştı, bunlara fırsat vermedi, itibar etmedi. Şunu çok net görmemiz lazım, Hatay’ın hizmet alması ile ilgili hiç bir tereddüdümüz yok. Maddi hizmetlerin tamamı, Hatay neye ihtiyaç duyuyorsa onu almak konusunda en ufak bir sorunumuz olmaz. Ankara’nın birikimi, Hatay’ın tecrübesi ile Hatay’ın potansiyelini bir araya katarak Allah’ın izni ile bu şehrin neye ihtiyacı varsa onları yerine getirmek bizim boynumuzun borcudur. Hizmet alma noktasında en ufak zorluk çekeceğimizi düşünmüyorum. Ankara’da neyi nereden temin edeceğimizi, koparacağımızı biliyoruz. 1,5 milyon insanın yaşadığı 15 ilçenin olduğu bir yerleşim yerinde hizmet önemlidir. Ama hizmetten de şu an öne çıkan sosyal barışın temin edilmesi, sağlanmasıdır. Sosyal barışı temin etmek ve sürdürme yolunda önümüzdeki süreçte o iklimi oluşturmak bizlere düşüyor” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin Esnaf ve Sanatkârlar odasında yaptığı açıklamada, “Teknoloji Fakültesi ve üniversite talepleri ile karşılaşıyoruz. İskenderun, Payas, Dörtyol ve Erzin bandında artık bir Üniversitenin olması zaruri hale geldi. Sanayi, tarım ve lojistik üstü haline gelen bölgemizde bir Körfez Üniversitesi için çalışmalara start verildi ve bunu da en kısa sürede hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.

Ergin, Dörtyol esnafını ve işyerlerini de ziyaret ederek, hayırlı işler dileğinde bulundu ve karanfil dağıttı.

Benzer Haberler

İşletmeciliğini Al Kılınç’ın yaptığı Tatlımbank 7. Şubesini İskenderun’a açtı....

Yorum 
0

Arsuz İş İnsanları Derneği (ARİAD) üyeleri arasında tanışma ve kaynaşma etkinlikleri çerçevesinde...

Yorum 
0

Hatay’ın merkez ilçe Antakya ve Defne ilçelerinde toplam 42 kök Hint keneviri ele geçirildi.Hatay...

Yorum 
0

DÜNYANIN EN ZORLU RALLİ YARIŞLARINDAN BİRİ TRANSANATOLİA HATAY EXPO’21 ALANINDAN START ALIYOR...

Yorum 
0

Arsuz Karaağaç Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi Opet Petrol Ofisi yanında hizmete giren Cafe Hookah’ın...

Yorum 
0

İskenderun’da başarılı İş insanı Yılmaz Arslan tarafından hizmet sunulan Lima Cafe’nin...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İSKENDERUN’DA KAÇAKÇILARA DARBE

İskenderun’da 699 kaçak cep telefonu ele geçirildiHatay’ın […]

TAMAMLAYABİLİR MİYİZ ...

KADEM Hatay İl Başkanı Selma Tunç “Tamamlayabilir […]

HATAY YANGINI TERÖR EYLEMİ

Başkan Gül: “Hatay yangını terör eylemi” Belen […]

KOVAYLA YANGINI SÖNDÜRMEYE G...

Kovayla yangını söndürmeye koşan adam konuştu Hatay’da […]

BAHÇE SULARKEN AKIMA KAPILAR...

Bahçe sularken akıma kapılarak öldü Hatay’ın İskenderun […]

PARAŞÜTLÜ EVLİLİK TEKLİFİ

Paraşütlü evlilik teklifi Hatay’da Sağlık çalışanlarının yamaç […]

ŞALEN KALESİNE TÜRK BAYRAĞI ...

ŞALEN KALESİNE TÜRK BAYRAĞI DİKİLSİN Amanos dağlarının […]

İSKENDERUN 23 NİSAN COŞKUSUN...

İskenderun 23 Nisan coşkusunu balkonlarda yaşıyor Hatay’ın […]

TÜRKİYEYE GELMEK İÇİN YARDIM...

250 Hatay’lı Öğrenci ve çalışan KKTC’den Türkiye’ye […]

DEMİR KORKULUĞA SAPLANAN KED...

DEMİR KORKULUĞA SAPLANAN KEDİ KURTARILDI.İskenderun Dumlupınar mahallesinde, […]

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI PANİK YA...

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI PANİK YARATTI. Sokağa çıkma […]

TIR KAZASINDA ÖLEN AYNI AİLE...

İskenderunda yaşanan tır kazasında ölen aynı aileden […]

HAYATINI KAYBEDEN BABA OĞUL ...

İskenderunda Tır kazasında hayatını kaybeden baba oğul […]

POPÜLER HABERLER

VEYSEL CINCIK YORUMLUYOR

http://youtu.be/fToBvzI-I2E

İSKENDERUN’U KAN GÖLÜNE ÇEVİR...

FETÖ’cülerin Türkiye’yi çok uluslu işgal planı deşifre […]

İŞTE MECLİS LİSTELERİ

AK PARTİ iSKENDERUN BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ KESİN […]

İSKENDERUNDA SİLAHLI KAVGA 2 AĞIR Y...

Hatay’ın İskenderun ilçesinde ihale meselesi yüzünden çıktığı...

HATAY’DA TRAFİK KAZASI:1 ÖLÜ,2 YARA...

Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da meydana gelen zincirleme […]

Hatay’da parkomat uygulaması ...

Hatay Büyükşehir Belediye meclisinde oy birliğiyle kabul […]

İSKENDERUN’DA ŞOK İNTİHAR

İskenderun’un tanınmış esnaflarından Özkan Doğan silahla kafasına...

İSKENDERUN’DA FECİ KAZA!…

Deniz Alayı Doğan Petrol Mevkiisinde Trafik Kazası… […]

BELENDE TRAFİK KAZASI

Şiddetli yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda virajı alamayan […]

HATAY’DA TRAFİK KAZASI: 2 ÖLÜ

Hatay’da dün gece meydana gelen kazada TIR […]

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

Hatay’ın Arsuz ilçesinde meydana gelen trafik kazasında […]

HEMŞİREYİ ESKİ SEVGİLİSİ ÖLDÜRDÜ...

Hatay’ın Samandağ ilçesinde bir hemşire, nişanlandığını öğrenen...

site ekle