buy google reviews

Ne Yapsak Ödediğiniz Bedelin Karşılığı Olmaz

23 Şub 2013 Cts 18:52
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Kamunun tüm imkanlarının gaziler ve şehit aileleri için seferber edilmek üzere çalışmalar yapıldığını belirten Adalet Bakanı Sadullah Ergin; “Ama ne yaparsak yapalım gazi ve şehitlerimizin o ödemiş oldukları bedelin karşılığı olmaz.” dedi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Gaziler ve şehitler için ne yaparlarsa yapsınlar, yaptıkları şeylerin onların ödedikleri bedelin karşılığı olmayacağını söyledi.
Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) toplantı salonunda, Hatay Kıbrıs ve Kore’de Savaşanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen gazilere madalya tevcih töreninde konuşan Ergin, kamunun tüm imkanlarının gaziler ve şehit aileleri için kolaylaştırılmak ve seferber edilmek üzere çalışmalar yapıldığını belirterek, “İnşallah yakında başbakanımız şehit aileleri ve gazilerimiz için yeni bir takım hazırlıkları sizlerle paylaşacaktır. Ama ne yaparsak yapalım sizin o ödemiş olduğunuz bedelin karşılığı olmaz.” dedi.

MADALYALARIN MANEVİ DEĞERİ VAR
Çok anlamlı bir merasim için toplandıklarını belirten Ergin; “Kıbrıs ve Kore gazilerimizin oluşturmuş olduğu platform, gazilerimize bir madalya takdim edecek. Elbette ki bunun maddi bir değeri yok. Ama manevi bir değeri var. Bir anlamı var. Sizler bu ülke için, bu ülkenin dünya üzerinde temsil ettiği değerler için, hayatlarınızı ortaya koyarak mücadele ettiniz. Dünyanın bir ucuna Kore’ye gittiniz, hakkın adaletin, özgürlüğün, aşığı olan bu milletin, o coğrafyada bu değerleri arayan insanlara yardım ulaştırdınız.” dedi.

HAYATLARINIZI ORTAYA KOYDUNUZ
“Sizin o günkü katkınız, bugün o coğrafyada ve dünyanın dört bir köşesinde takdir ile yad ediliyor, anılıyor.” diyen Ergin; “O topraklarda çok sayıda canlar kaybettik, ama bu milletin geleceğine, bu milletin yeryüzündeki iti bağına altın harflerle adalet, özgürlük ve hak aşığı büyük bir milletin iti bağını yazdınız. 1974’de Kıbrıs’ta aynı şeyi yaptınız. Oradaki soydaşlarımız zulüm altında inler iken, katledilirken, hakları elinden alınmış iken oraya gittiniz ve oradaki kardeşlerimizin ızdırabını sonlandırabilmek için hayatlarınızı ortaya koydunuz.” dedi.

SİZLERE MİNNET VE ŞÜKRAN BORÇLARI VAR
Kıbrıs’ta da şehitler verildiğinin altını çizen Ergin; “Orada da şehitler verdik ve çok sayıda soydaşımızı, kardeşimizi, o mezalimin elinden kurtardınız. Bunlar çok önemli vazifeler ve bu ülkenin, bu milletin kasvetini, asaletini dosta düşmanı gösterdiniz. Sizler hayatlarınızı ortaya koyarak bu destanı yazdınız. Bugün sizlere takdim edilecek madalyaların, sizin ortaya koyduğunuz değerler karşısında çok büyük bir maddi anlamı yok. Ama bu ülkenin, bu milletin sizlere sonsuza değin minnet ve şükran borcu var. Bu sadece o şükranın bir sembolüdür.” dedi.

DAHA ÇOK ÇALIŞMAMIZ GEREK
Gazi ve şehitlerin hayatlarını ortaya koyarak bu mücadeleleri yaptıklarının altını çizen Adalet Bakanı Ergin; “Bunun yanında bu ülkenin bayrağını, sesini, coğrafyası ve dünya üzerinde güçlü kılmak, egemen kılmak, çocuklarımızın başını dik tutabilmek, bizden sonra gelecek nesillere bu teslim aldığımız, canlı tarihi üzerine leke düşürmeden teslim edebilmek için bugün daha çok çalışmamız gereken bir zemindeyiz. Daha çok çalışıp, bu topraklarda yaşayan insanlara bolluk, bereket ve zenginlik taşımaya çalışacağız. Daha çok çalışacağız, milletimizin sahip olduğu asil değerleri geleceğe bizden sonraki nesillere aşındırmadan teslim etmenin gayreti içerisinde olacağız. Özgürlüğün, adaletin, hakkın, hukukun geliştirilerek bizden sonraki nesillere teslimi, son derece anlamlı ve önemli.” dedi.

TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYANLARA TEŞEKKÜR
O açıdan bu ülke için şehit ve gazilerin bedenleriyle, canlarıyla hizmet verdiklerini vurgulayan Ergin; “Bugün çalışan yerel yöneticilerimiz, belediye başkanımız, ekibi, valimiz, ekibi kamu hizmeti gören değerli bürokratlarımız, adalet teşkilatının temsilcileri, başsavcımız, hakimlerimiz, 75 milyonun huzuru ve refahı için uğraşanlar, hepsi bu ülkenin geleceğe taşınacak değerlerini güçlendirmek için uğraşan kahramanlardır. O açıdan taş üstüne taş koyana minnettarız. Kim ki bir hizmet üretiyorsa, kim ki milletimize, insanımıza, onun sıkıntılarını giderecek en küçük bir katkı yapıyorsa, biz ona teşekkür ederiz.” dedi.

ÇEŞİTLİLİKTE GÜZELLİK VARDIR
“Bu hizmetler geçmişten bu yana, bu topraklarda var olalı beri, hizmet etmiş ve bu dünyadan geçinip gitmiş olan rahmetli olmuş olan herkese rahmet göndeririz, onları şükranla, minnetle yad ederiz.” diyen Bakan Ergin, şöyle devam etti: “Bugün bu hizmetleri yapmakta olanlara da teşekkür ederiz. Bu açıdan bizi biz yapan değerlere sahip çıkacağız, çıkmaya da devam edeceğiz. Çoklukta birlik, çeşitlilikte güzellik ve bunları bir potada bu toplumun yararı için bir araya getirip sunabilmenin erdemi. Hatay bunları başarmış bir coğrafya. Siz değerli gazilerimize sevdiklerinizle aile fertlerinizle huzurlu sağlıklı bir gelecek diliyorum. Kamunun tüm imkanları sizler için kolaylaştırılmak seferber edilmek üzere çalışmalar yapılıyor. İnşallah yakında başbakanımız şehitlerimiz ve gazilerimiz için yeni bir takım hazırlıkları sizlerle paylaşacaktır. Bunları ben şimdi buradan ifade etmeyeceğim. Ama ne yaparsak sizin o ödemiş olduğunuz bedelin karşılığı olmaz. Sizin hizmetinizin karşılığı bu toplamda başınız dik, alnınız açık, ayağınız yere sağlam basarak yürüyebilme imkanınız var. Ama bizlere düşende sizlerin sıkıntılarını azaltarak daha rahat etmenizi sağlayacak tedbirler almaktır. Bu manada çalışmalar yapıldı, bundan sonra da çalışmalar yapılacak.”

TARİH BUNUN ŞAHİDİ
Törende konuşan Hatay valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, de bağımsızlığını koruyamayan milletlerin varlığını devam ettirebilmelerinin mümkün olmadığını belirterek, “Tarih bunun şahidi. Türk Milleti de tarihin her döneminde istiklalini, bağımsızlığını, koruyabilmek için her hal ve şartta, birlik ve beraberlik içerisinde mücadelesini etmiştir. İnsanımızın bağımsızlık tutkusu özgür yaşama arzusu tarihin her döneminde, her hal ve şartta hayata geçmiş ve insanımız en zor şartlarda dahi, birliğini beraberliğini sağlayarak yeniden vatanını korumayı, mukaddes değerlerine sahip çıkmasını bilmiştir.” dedi.

ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE MİNNETTARIZ
“Milletimizin özgürlüğe olan tutkusunun yanı sıra şehitlik mertebesi ve gazilik unvanı dinimizce de çok kutsal ve değerli sayılmıştır.” diyen Lekesiz; “Bunun içindir ki tarihin her döneminde insanımız cepheye gitmek söz konusu olduğunda itirazsız, tereddütsüz, bedelsiz, riyasız tam bir teslimiyet içerisinde cepheye gitmeyi bir görev olarak değil bir hak olarak görmüştür ve mukaddes değerleri için mücadele etmiştir. Dolayısı ile bize bu toprakları bırakan, vatanı uğruna şehit düşen şehitlerimize, gazilerimize kıyamete kadar minnettarız. Onların biz yaşayalım diye yaşamadıklarının bilincindeyiz. Gazilerimizde biz yaşayalım diye kanlarını bu topraklara döktüklerinin bilincindeyiz. Hepsine de minnettarız” dedi.

KALBİMİZDE YERLERİ VAR
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ta çok zengin bir coğrafyada yaşadığımızı, bu zenginliği geleceğe taşımak cepheye savaşmak için gidenlerin, giderken birilerinin yakını olarak gittiğini ama döndükten sonra hepimizin şehidi, hepimizin gazisi olarak bu memleketin insanlarının en değerli yerinde kalbinde yer ettiğini söyledi.
Hatay Kıbrıs ve Kore’de Savaşanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Behçet Narin’de her Türk genci için ülkenin bölünmez bütünlüğü uğruna vatan savunmasında şehit ve gazi olmanın en büyük şeref olduğunu söyledi.
Yapılan konuşmaların ardından Kıbrıs ve Kore Gazilerine madalyaları takdim edildi.

Benzer Haberler

KORE MUTFAĞININ EN GÜZEL YEMEKLERİ GASTRONOMİ AKADEMİSİ’NDE ÖĞRETİLDİ EXPO’21 Hatay...

Yorum 
0

Hatay’ın Hassa ilçesinde 2 ton kaçak tütün ele geçirildi. Alınan bilgiye göre, İl Jandarma...

Yorum 
0

Hatay’ın Arsuz ilçesinde serinlemek için girdiği denizde boğulmak üzereyken kurtarılan...

Yorum 
0

Hatay’ın İskenderun ilçesinde bir kişinin bıçaklanarak öldürülmesi olayıyla ilgili 5 kişi...

Yorum 
0

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile Kentimizin saygın iş insanı ve kitapları ile ses getiren...

Yorum 
0

      Kalp damar hastalıklarının teşhis ve tedavisinin yanı sıra estetik operasyonlarda...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İSKENDERUN’DA KAÇAKÇILARA DARBE

İskenderun’da 699 kaçak cep telefonu ele geçirildiHatay’ın […]

TAMAMLAYABİLİR MİYİZ ...

KADEM Hatay İl Başkanı Selma Tunç “Tamamlayabilir […]

HATAY YANGINI TERÖR EYLEMİ

Başkan Gül: “Hatay yangını terör eylemi” Belen […]

KOVAYLA YANGINI SÖNDÜRMEYE G...

Kovayla yangını söndürmeye koşan adam konuştu Hatay’da […]

BAHÇE SULARKEN AKIMA KAPILAR...

Bahçe sularken akıma kapılarak öldü Hatay’ın İskenderun […]

PARAŞÜTLÜ EVLİLİK TEKLİFİ

Paraşütlü evlilik teklifi Hatay’da Sağlık çalışanlarının yamaç […]

ŞALEN KALESİNE TÜRK BAYRAĞI ...

ŞALEN KALESİNE TÜRK BAYRAĞI DİKİLSİN Amanos dağlarının […]

İSKENDERUN 23 NİSAN COŞKUSUN...

İskenderun 23 Nisan coşkusunu balkonlarda yaşıyor Hatay’ın […]

TÜRKİYEYE GELMEK İÇİN YARDIM...

250 Hatay’lı Öğrenci ve çalışan KKTC’den Türkiye’ye […]

DEMİR KORKULUĞA SAPLANAN KED...

DEMİR KORKULUĞA SAPLANAN KEDİ KURTARILDI.İskenderun Dumlupınar mahallesinde, […]

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI PANİK YA...

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI PANİK YARATTI. Sokağa çıkma […]

TIR KAZASINDA ÖLEN AYNI AİLE...

İskenderunda yaşanan tır kazasında ölen aynı aileden […]

HAYATINI KAYBEDEN BABA OĞUL ...

İskenderunda Tır kazasında hayatını kaybeden baba oğul […]

POPÜLER HABERLER

VEYSEL CINCIK YORUMLUYOR

http://youtu.be/fToBvzI-I2E

İSKENDERUN’U KAN GÖLÜNE ÇEVİR...

FETÖ’cülerin Türkiye’yi çok uluslu işgal planı deşifre […]

İŞTE MECLİS LİSTELERİ

AK PARTİ iSKENDERUN BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ KESİN […]

İSKENDERUNDA SİLAHLI KAVGA 2 AĞIR Y...

Hatay’ın İskenderun ilçesinde ihale meselesi yüzünden çıktığı...

HATAY’DA TRAFİK KAZASI:1 ÖLÜ,2 YARA...

Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da meydana gelen zincirleme […]

Hatay’da parkomat uygulaması ...

Hatay Büyükşehir Belediye meclisinde oy birliğiyle kabul […]

İSKENDERUN’DA ŞOK İNTİHAR

İskenderun’un tanınmış esnaflarından Özkan Doğan silahla kafasına...

İSKENDERUN’DA FECİ KAZA!…

Deniz Alayı Doğan Petrol Mevkiisinde Trafik Kazası… […]

BELENDE TRAFİK KAZASI

Şiddetli yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda virajı alamayan […]

HATAY’DA TRAFİK KAZASI: 2 ÖLÜ

Hatay’da dün gece meydana gelen kazada TIR […]

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

Hatay’ın Arsuz ilçesinde meydana gelen trafik kazasında […]

HEMŞİREYİ ESKİ SEVGİLİSİ ÖLDÜRDÜ...

Hatay’ın Samandağ ilçesinde bir hemşire, nişanlandığını öğrenen...

site ekle