HİZMETÇİYİ YARGILIYORLAR

10 Tem 2013 Çar 20:36
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Hatay’ın Payas İlçesi Belediye Başkanı Bekir Altan, Payas Belediyespor’un transfer imza töreninde önce spordaki başarılarını anlattı ve ardından da sözü basında da yer alan Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılanma olayına getirdi.
İddialara sert bir dille yanıt veren Bekir Altan, müdürleriyle birlikte hangi konularda yargılandıklarını tek tek saydı ve hizmet ederken yargılanmanın onurunu yaşadığına dikkat çekti.

Bir okulun bahçesine parke taşı döşemek, aynı okulun bahçesine çiçek ve ağaç dikmek. Mezarlık işi, arıtma tesisi hizmeti ve de Tokat Turhal’dan getirilen fidanlarla ilgili yargılandıklarını belirten Bekir Altan, Türkiye’de hizmet eden başbakan asıldığını, sırf okuduğu şiirden dolayı da Başbakan Tayyİp Erdoğan’ın da üç ay cezaevinde yattığını hatırlatarak, hizmet edenleri yargılayanlar, hizmet etmeyenleri de görsünler diye sert çıktı.

Halkına hizmet etmenin ve bu uğurda da bedel ödemenin onur ve şerefini yaşadığını belirten Bekir Altan’ın konuşmasını aynen yayınlıyoruz:

Ağır cezada yargılanmamız başladı. Arkadaşlar, bu ülkede biliyorsunuz başbakanlar asıldı. Bu ülkenin şu anki başbakanı şiir okuduğu için 3 ay hapis yattı. Biz de bu memlekete hizmet ederken yargılanmaktan da onur duyarız. Hiç bir zaman için de korkmayız. Hizmet etmeye de devam ederiz. Ama bile bile de bir gol yemeyiz. İşte Pazartesi günkü basına da yansıyan ‘işte korktular, ezildiler’ şunlar bunlar dedikleri konunun açıklamasını da yapmak istiyorum. Ağır ceza da yargılanıyoruz doğru.

Sebebi de şu arkadaşlar:

1- Payas Selim Şahin İlköğretim Okulu’nun bahçesine parke yaptığımız için. Parke döşemesi gerçekleştirdiğimiz, fidan diktiğimiz, çiçek diktiğimiz için yargılanıyoruz.

2- Yeni mezarlığımızı gördünüz mü bilmiyorum. Lütfen özellikle de gazeteci arkadaşlarımız, böyle hiç mesneti olmayan ifadeler kullanacaklarına gitsinler o mezarlıktaki yaptığımız işleri bir görsünler, o mezarlıktan dolayı da yargılandığımızı da yazsınlar ve birilerine de hesap sorsunlar. Bunun neresi yargılanır diye?

Çünkü Hatay’ın en güzel mezarlığı. Hatta Dörtyol’da ki insanlar geliyor cenazelerimize lütfen öldüğümüz de bize de yer tahsis edin de deniz manzaralı mezarlık ta bizde yatalım diye de işin espri kısmından da takılıyorlar.

3- Üçüncü konumuz da arıtma tesisini yaptığımız için. O ağır cezada yargılandığımız konulardan bir tanesi arıtma tesisi yaptığımız için. Hatay’da kaç tane belediyenin arıtma tesisi var arkadaşlar? 2 tane.biri Payas Belediyesi diğeri İskenderun Belediyesi. Hatay ‘da 76 tane belediye var. Şunu söylemek istemiyorum. Arıtma tesisi olmayan belediyelerin yargılanması lazım. Ama tam tersi biz arıtma tesisini yaptığımız noktada o malzemelerle ilgili yargılanıyoruz.

4- Dördüncü konu da nedir biliyor musunuz? Fidan dikmekle alakalı. Tokat Turhal’dan getirdiğimiz fidanlarla alakalı. Bu ağır ceza da yargılandığımız konu.İşte gazeteciler de işte bunları görmeyenlerin de gözünün içine sokun. O görmeyen gazeteciler var ya o ağır cezada yargılanırken işte korktular, ürktüler şu oldular bu oldular .Lütfen sizleri de davet ediyorum ağır cezada yargılanırken arka tarafta sıralar var. Basını da alıyorlar halkı da alıyorlar. Orda korkuyor muyuz yoksa yürekli bir şekilde açıklamamızı yapıyor muyuz. Orada görmenizi bekliyorum. İşte bu tip fitne fesata fırsat vermemek için de bu sit kararı alınmış yerlerde hukuka uygun işler yapabilmek için de hassasiyet içindeyiz arkadaşlar. Bu konular az önce farklı noktalara geldi özür diliyorum.

Çokta etkileniyorum bu tip hadiselerden. Çünkü biz şehrimiz adına yargılanıyoruz yargılanıyorsak. İnsanımıza yaptığımız hizmetten dolayı yargılanıyoruz. Farklı yorumlanmaması içinde hukuka uygun iş ve işlemleri yapmak gibi bir sorumluluk içindeyiz. Düşünün bir belde belediyesi evet ilçe olduk ama daha belde belediyesi statüsündeyiz. Buna rağmen iki tane arıtma tesisimiz var arkadaşlar.

Türkiye de birden fazla arıtma tesisi sadece ve sadece büyükşehir belediyelerinde var.z Az önce söyledim. Hatay da 76 tane belediye var. Buna rağmen iki tanede arıtma. İki şehrin arıtma tesisi var.3 tane arıtma tesisi var.2 taneside bizim olmak suretiyle İskenderun’u da bu şekilde geçmiş durumdayız Arkadaşlar.İskenderun’un bir tane arıtma tesisi var. Zaman zaman çevre yolundan Belen’e doğru giderken kesik bir koku var.

İskenderun’a gidenler bilirler. Burnunuzu kapatmazsanız nefes alamıyorsunuz. Sebebi de nedir biliyor musunuz.O şehirde foseptiklerden çekilen su kanalizasyonun tıkanmasından dolayı alınan su arıtma tesisine götürülmüyor. Yukardan yamaçtan aşağıya bırakılıyor. Koku dan da o bölgeden de geçilmiyor.İşte sayın savcıları da göreve davet ediyorum. Denizi kirletenlerle uğraşsınlar. Arıtma tesisi yapanlarla değil. Ağaç dikenlerle değil. Ağaç kesenlerle uğraşsınlar. Yıkanlarla uğraşsınlar yapanlarla değil. İşte o manada değerlendirirsek bizde sit kararı alınmış bir sahamızın etrafında yapacağımız iş ve işlemlerin kanun çerçevesinde olabilmesi için gayret sarfediyoruz”

Benzer Haberler

HATAY’LI AİLENİN İKİ ÇOCUĞU YANGINDA ÖLDÜ KAYSERİ’nin Yahyalı ilçesinde, anneleri...

Yorum 
0

BAŞKAN FATİH TOSYALI YÜKSELİŞ KOLEJİNDE SERDAR DENKTAŞ’IN SÖYLEŞİSİNE KATILDI...

Yorum 
0

Kırıkhan’da 350 kilo kaçak tütün ele geçirildi Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde jandarma...

Yorum 
0

Kırıkhan’da define avcıları yakalandı Hatay’da jandarma ekipleri, yol uygulamasında 1 adet...

Yorum 
0

TEK KAMPÜS OKULLARI’NDA TÜBİTAK BİLİM SÖYLEŞİSİ TÜBİTAK’ın organize ettiği “Bilim...

Yorum 
0

Trabzonspor’dan “EL BİRLİĞİ”projesine destek Hatay’ın Belen ilçesinde görev yapan sonuç...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


ÇEKTİĞİMİZ BİR İKİ YILA SIĞA...

Yüzü asitle yakılan Berfin: “Çektiğimiz bir iki […]

HATAY’IN İSKENDERUN İL...

Hatay’ın İskenderun ilçesinde deredeki balıklar telef oldu […]

MHP’Lİ MİLLET VEKİLLER...

MHP’li milletvekillerinden Amanos Tüneli Projesine destek – MHP […]

SEN VARSAN ŞİDDETE YER YOK

‘Sen Varsan Şiddete Yer Yok’ Kadın ve […]

TEK KAMPÜS OKULLARI ÖĞRETMEN...

TEK KAMPÜS OKULLARI ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÖZEL KLİBİ. […]

66 YIL SONRA GERİ DÖNDÜ

Otostop çekerek çıktığı ülkesine 66 yıl sonra […]

SON BAHAR GÜZELLİKLERİNİ KEŞ...

Mine ile geziyorum ekibi Dumanlı yaylasında Amanos […]

SAMANDAĞ’INDA HORTUM KORKUTTU

Samandağ’da hortum korkuttuHatay’ın Samandağ ilçesinde denizde çıkan […]

104 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Hatay’da 104 bin fidan toprakla buluştu Hatay’da, […]

İŞ ADAMLARINI BİR ARAYA GETİ...

LimakPort İskenderun Limanı Suriyeli iş adamlarını bir […]

NARKOTİK KÖPEKLERLE UYUŞTURU...

İSKENDERUN POLİSİN’DEN NARKOTİK KÖPEKLERLE UYUŞTURUCU BASKINI İskenderun […]

İSKENDERUN’DA POLİSTEN...

İSKENDERUN’DA POLİSTEN ÇOK ÖZEL UYGULAMA İskenderun Emniyet […]

KISA SÜREDE SÖNDÜRÜLDÜ

İSKENDERUN PAC MEYDANINDA DÖNERCİDE ÇIKAN YANGIN KISA […]

POPÜLER HABERLER

VEYSEL CINCIK YORUMLUYOR

http://youtu.be/fToBvzI-I2E

İSKENDERUN’U KAN GÖLÜNE ÇEVİR...

FETÖ’cülerin Türkiye’yi çok uluslu işgal planı deşifre […]

İŞTE MECLİS LİSTELERİ

AK PARTİ iSKENDERUN BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ KESİN […]

İSKENDERUNDA SİLAHLI KAVGA 2 AĞIR Y...

Hatay’ın İskenderun ilçesinde ihale meselesi yüzünden çıktığı...

Hatay’da parkomat uygulaması ...

Hatay Büyükşehir Belediye meclisinde oy birliğiyle kabul […]

HATAY’DA TRAFİK KAZASI:1 ÖLÜ,2 YARA...

Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da meydana gelen zincirleme […]

İSKENDERUN’DA ŞOK İNTİHAR

İskenderun’un tanınmış esnaflarından Özkan Doğan silahla kafasına...

İSKENDERUN’DA FECİ KAZA!…

Deniz Alayı Doğan Petrol Mevkiisinde Trafik Kazası… […]

BELENDE TRAFİK KAZASI

Şiddetli yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda virajı alamayan […]

HATAY’DA TRAFİK KAZASI: 2 ÖLÜ

Hatay’da dün gece meydana gelen kazada TIR […]

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

Hatay’ın Arsuz ilçesinde meydana gelen trafik kazasında […]

HEMŞİREYİ ESKİ SEVGİLİSİ ÖLDÜRDÜ...

Hatay’ın Samandağ ilçesinde bir hemşire, nişanlandığını öğrenen...

site ekle