buy google reviews

HATİŞ-DER Üyelerinden Savaş’a Ziyaret

23 Ara 2013 Pts 10:48
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Çevre Yolu Antakya Yeni Otogar Terminali’ne yakın bölgede, İdari bina ve lojmandan oluşan Yeni Meteoroloji Tesis İnşaatının 3 ayda tamamlanması ve Meteoroloji Müdürlüğü’ne teslim edilmesi planlanırken, Antakya Belediyesi Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait Emek Mahallesi Emlak Konutları yanında bulunan mevcut Meteoroloji binasının yerini devralacak

MEVCUT METEOROLOJİ BİNASININ YERİ YEŞİL ALAN OLARAK DÜZENLENECEK
BU ALAN HAFTANIN BİR GÜNÜ SEMT PAZARI OLARAK VATANDAŞA HİZMET VERECEK

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Çevre Yolu Yeni Otogar Terminali’ne yakın bölgede kuruma ait arazide Yeni Meteoroloji binası için temel inşaatının başladığını belirtti.
Belediye Başkanı Savaş, toplam 380 m² inşaat alanı üzerine İdari bina ve lojmandan oluşan Yeni Meteoroloji Tesis İnşaatını 3 ayda tamamlamayı hedeflediklerini ve Meteoroloji Müdürlüğü’ne teslim etmeyi planladıklarını ifade ederken, buna karşılık Antakya Belediyesi olarak Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait, Emek Mahallesi Emlak Konutları yanında bulunan mevcut Meteoroloji binasının yerini yeşil alan ve haftanın bir günü Semt Pazarı olarak memleketimize ve hemşehrilerimize hizmete sunmak üzere devralacaklarını belirtti.
Belediye Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin Yeni Meteoroloji binası inşaatı için bölgede temel çalışmalarını başlattıklarını vurgulayan Belediye Başkanı Savaş, “ Kurumlararası karşılıklı becayiş yapıyoruz. Daha önce benzer bir durumu DSİ Müdürlüğümüzle yapmıştık. Vali Ürgen Alanı yanında yer alan DSİ’ye ait binaların yıkımını gerçekleştirmiş, buna karşılık DSİ Müdürlüğü’ne Karaksı yolu üzerinde Makine İkmal Tesisi’nin yapımını sağlayarak DSİ’ye teslim etmiştik. Benzer bir uygulamayı şimdi burası için yapıyoruz. Emek Mahallesi Emlak Konutları yanında bulunan mevcut Meteoroloji Binası Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait. Yıllar önce yapılan ve neredeyse şehrin merkezinde kalan bu alanı memleketimize ve hemşehrilerimize hizmete sunmak üzere teslim alacağız. Bunun için önce Yeni Otogar’a yakın bölgede, İdari bina ve lojmandan oluşan Yeni Meteoroloji Tesis İnşaatını 3 ayda tamamlamayı ve Meteoroloji Müdürlüğü’ne teslim etmeyi planlıyoruz. Daha sonra da Antakya Belediyesi olarak Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait Emek Mahallesi Emlak Konutları yanında bulunan mevcut Meteoroloji binasının yerini devralacağız. Bu bölgeyi yeşil alana dönüştüreceğiz. Bu alan aynı zamanda haftada bir gün semt pazarı olarak hemşehirlerimize hizmet verecek. Bu sayede haftada bir gün Perşembe günü Emlak Evleri önünde yol üzerinde kurulan, ancak hem görüntü kirliliğine ve trafik keşmekeşliğine, en önemlisi de bölgede bulunan “112 Acil Ambulans ve Sağlık Merkezi” yolunun işgaline sebebiyet veren bu durumu ortadan kaldırmış olacağız. Hemşehrilerimize ve memleketimize şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun. ” dedi.

HATİŞ-DER ÜYELERİNDEN BAŞKAN SAVAŞ’A ZİYARET
Kısa adı HATİŞ-DER olan Hatay Taşeron İşçileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ı ziyaret ettiler.
Gerçekleşen ziyarete, Başkan Savaş’ın yanı sıra Hatay Taşeron İşçileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı Yusuf Temur, Kurucu üyeler Yunus Çetin, Barış Yüksel ve Süleyman Çalışkan katıldı.
HATİŞ-DER Kurucu Başkanı Yusuf Temur, derneğin yeni kurulduğunu ve taşeron işçier arasındaki birlik ve beraberliği, dayanışmaya sağlamak amacıyla faaliyet göstereceğini ifade etti. Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın kendilerine gösterdiği yakın ilgiden dolayı memnuniyet duyduklarını dile getiren Dernek Başkanı Yusuf Temur, kendilerine dernek çalışmalarını yürütmeleri için dernek binası veren Başkan Savaş’a teşekkür etti.
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, yeni kurulan Hatay Taşeron İşçileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin başkan ve üyelerine hayırlı olsun dileğinde bulunarak başarılar diledi. Başkan Savaş, herkesi kucaklayan bir yapıya sahip olduklarını dile getirerek, hizmetlerini sivil toplum kuruluşları ile el ele vererek gerçekleştirdiklerini ve her zaman sivil toplum kuruluşları üyeleri ile birlikte çalıştıklarını belirtti.
Başkan Savaş, ziyaret sonunda günün anısına konukları ile birlikte fotoğraf çekildi.
Bu arada, derneğin Antakya Belediyesi tarafından sağlanan yerde, Şehitler Mahallesi, Belediye Pasajı, A Blok, Kat:1 – No 75 Antakya adresinde, Antakya Belediyesi tarafından tahsis edilen yerde faaliyet gösterdiği belirtildi.

BAŞKAN SAVAŞ MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Hatay Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret etti.
Ziyarette Başkan Savaş’ın yanı sıra, Başkan Vekili Serdar Güven, Hatay Muharip Gaziler Derneği Hatay Şube Başkanı Ramiz Bakır ile dernek üyesi olan gaziler ve aileleri yer aldı.
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Hatay Muharip Gaziler Derneği üyeleri ile sohbet ederek, gerçekleştirdikleri hizmetlerden bahsetti. Başkan Savaş, vatan savunmasında canları pahasına mücadele eden ve tarih yazan gazilerimize, bu memleketin insanlarının çok şeyler borçlu olduğunu dile getirdi.
Hatay Muharip Gaziler Derneği üyeleri, kendilerini ziyaret eden Başkan Savaş’a teşekkür ederek, bu ziyaretten dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.
Ziyaret sırasında biberli aş ikramı yapıldı ve dualar edildi.

HOMEND ANTAKYA BELEDİYESPOR’DA ‘AYDIN UĞUZ’ DÖNEMİ

Türkiye Kadınlar Basketbol 1.Ligi temsilcimiz Homend Antakya Belediyespor’da koç Hakan Acer görevinden ayrılırken, yerine deneyimli antrenör Aydın Uğuz geldi.
Başantrenör Hakan Acer ile yollar ayrılırken, Acer’in yerine, ligin deneyimli antrenörlerinden Aydın Uğuz getirildi.
Geçtiğimiz sezon İstanbul Üniversitesi B.G.D.’yi çalıştıran Uğuz, son olarak sezon başında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yardımcı antrenörlük yapıyordu.
Homend Antakya Belediyespor, 11 haftası geride kalan Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde 6 galibiyet, 5 mağlubiyet ile 6. sırada bulunurken, Euro Cup’a ise grup aşamasında veda etti.
Aydın Uğuz Hakkında: 15 Aralık 1965 doğumlu olan Aydın Uğuz, 1987 yılında Fenerbahçe’de antrenörlük kariyerine başladı. Ülker ve Erdemirspor takımlarını da çalıştıran Aydın Uğuz, Fenerbahçe’de başantrenörlük yaptıktan sonra Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ndeki son deneyimini İstanbul Üniversitesi B.G.D. takımını çalıştırarak yaşadı. Uğuz’un kariyerinde 3 Türkiye Kupası Şampiyonluğu, 1 Türkiye Ligi Şampiyonluğu, 2 kez Cumhurbaşkanlığı Kupası Şampiyonluğu, 1 kez Yıldız Bayanlar Türkiye Şampiyonluğu. 1 kez Akdeniz Oyunları Şampiyonluğu 1 kez Avrupa 8.liği gibi başarılar bulunuyor.

Benzer Haberler

İşletmeciliğini Al Kılınç’ın yaptığı Tatlımbank 7. Şubesini İskenderun’a açtı....

Yorum 
0

Arsuz İş İnsanları Derneği (ARİAD) üyeleri arasında tanışma ve kaynaşma etkinlikleri çerçevesinde...

Yorum 
0

Hatay’ın merkez ilçe Antakya ve Defne ilçelerinde toplam 42 kök Hint keneviri ele geçirildi.Hatay...

Yorum 
0

DÜNYANIN EN ZORLU RALLİ YARIŞLARINDAN BİRİ TRANSANATOLİA HATAY EXPO’21 ALANINDAN START ALIYOR...

Yorum 
0

Arsuz Karaağaç Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi Opet Petrol Ofisi yanında hizmete giren Cafe Hookah’ın...

Yorum 
0

İskenderun’da başarılı İş insanı Yılmaz Arslan tarafından hizmet sunulan Lima Cafe’nin...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İSKENDERUN’DA KAÇAKÇILARA DARBE

İskenderun’da 699 kaçak cep telefonu ele geçirildiHatay’ın […]

TAMAMLAYABİLİR MİYİZ ...

KADEM Hatay İl Başkanı Selma Tunç “Tamamlayabilir […]

HATAY YANGINI TERÖR EYLEMİ

Başkan Gül: “Hatay yangını terör eylemi” Belen […]

KOVAYLA YANGINI SÖNDÜRMEYE G...

Kovayla yangını söndürmeye koşan adam konuştu Hatay’da […]

BAHÇE SULARKEN AKIMA KAPILAR...

Bahçe sularken akıma kapılarak öldü Hatay’ın İskenderun […]

PARAŞÜTLÜ EVLİLİK TEKLİFİ

Paraşütlü evlilik teklifi Hatay’da Sağlık çalışanlarının yamaç […]

ŞALEN KALESİNE TÜRK BAYRAĞI ...

ŞALEN KALESİNE TÜRK BAYRAĞI DİKİLSİN Amanos dağlarının […]

İSKENDERUN 23 NİSAN COŞKUSUN...

İskenderun 23 Nisan coşkusunu balkonlarda yaşıyor Hatay’ın […]

TÜRKİYEYE GELMEK İÇİN YARDIM...

250 Hatay’lı Öğrenci ve çalışan KKTC’den Türkiye’ye […]

DEMİR KORKULUĞA SAPLANAN KED...

DEMİR KORKULUĞA SAPLANAN KEDİ KURTARILDI.İskenderun Dumlupınar mahallesinde, […]

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI PANİK YA...

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI PANİK YARATTI. Sokağa çıkma […]

TIR KAZASINDA ÖLEN AYNI AİLE...

İskenderunda yaşanan tır kazasında ölen aynı aileden […]

HAYATINI KAYBEDEN BABA OĞUL ...

İskenderunda Tır kazasında hayatını kaybeden baba oğul […]

POPÜLER HABERLER

VEYSEL CINCIK YORUMLUYOR

http://youtu.be/fToBvzI-I2E

İSKENDERUN’U KAN GÖLÜNE ÇEVİR...

FETÖ’cülerin Türkiye’yi çok uluslu işgal planı deşifre […]

İŞTE MECLİS LİSTELERİ

AK PARTİ iSKENDERUN BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ KESİN […]

İSKENDERUNDA SİLAHLI KAVGA 2 AĞIR Y...

Hatay’ın İskenderun ilçesinde ihale meselesi yüzünden çıktığı...

HATAY’DA TRAFİK KAZASI:1 ÖLÜ,2 YARA...

Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da meydana gelen zincirleme […]

Hatay’da parkomat uygulaması ...

Hatay Büyükşehir Belediye meclisinde oy birliğiyle kabul […]

İSKENDERUN’DA ŞOK İNTİHAR

İskenderun’un tanınmış esnaflarından Özkan Doğan silahla kafasına...

İSKENDERUN’DA FECİ KAZA!…

Deniz Alayı Doğan Petrol Mevkiisinde Trafik Kazası… […]

BELENDE TRAFİK KAZASI

Şiddetli yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda virajı alamayan […]

HATAY’DA TRAFİK KAZASI: 2 ÖLÜ

Hatay’da dün gece meydana gelen kazada TIR […]

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

Hatay’ın Arsuz ilçesinde meydana gelen trafik kazasında […]

HEMŞİREYİ ESKİ SEVGİLİSİ ÖLDÜRDÜ...

Hatay’ın Samandağ ilçesinde bir hemşire, nişanlandığını öğrenen...

site ekle