Değişim ve Gelişim için TEK Kampüs Okulları | Hatay Press
bettilt giriş
buy google reviews

Değişim ve Gelişim için TEK Kampüs Okulları

01 Tem 2022 Cum 13:31
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

TEK Kampüs Okulları Eğitim Koordinatörü Uğur Koyuncu’dan Eğitime Dair: ‘’Bireylerin Gelişim Sürecinde 3 Önemli Alan Vardır’’ Vurgusu

Biyoloji ve Fen Bilgisi Öğretmenliği lisans mezunu, eğitim yönetimi alanında uzun yıllar çalışmış ve bu alanda yüksek lisansını tamamlamış olan TEK Kampüs Okulları Eğitim Koordinatörü Uğur Koyuncu, bir bireyin gelişimsel süreçlerinin;
• Yabancı Dil Edinimi
• Akademik Gelişim
• Sosyal ve Kültürel Gelişim
olarak 3 ana başlık altında toplanması gerektiğini ve eğitim kurumlarının özellikle bu üç temel hususu destekleyecek ve geliştirecek programları, alanları ve alanında uzman kadrosu olması gerektiğini vurgularken, TEK Kampüs Okulları olarak çocukların ve gençlerin‘’Bütünsel Gelişim’’i her kademede desteklediklerini ifade etmiştir. Ayrıca ülkemiz geleceğinin karar vericileri ve uygulayıcıları olacak olan alfa kuşağı öğrencilerimiz için TEK Kampüs Okullarında ders programları oluşturulurken bu 3 gelişim alanının temel alındığını belirtmiştir.

Koyuncu; TEK Kampüs Okullarında Bütünsel Eğitim Sistemi ile Geleceğe Kendinden Emin Bireyler Yetiştiriyoruz
Her daim başarılı olacak, geleceğe şimdiden hazır, 21. Yüzyılın; yaratıcı, girişken, donanımlı, özgüvenli, üretken, bilinçli, farkındalığı yüksek, kendini gerçekleştiren ve çözüm odaklı bireylerinin yetiştirildiği TEK Kampüs Okullarında;
Okul öncesi dönemde başlayıp üniversiteye kadar devam edecek olan eğitim hayatında çocuklarımızın aynı anda farklı alanlarda geliştiği ve öğrenme süreci yaşadığı bütünsel bir gelişim ile yoğurulması gerektiğini biliyor, bu bağlamda küçük yaş itibariyle doğal süreçte yabancı dil edinimi başta olmak üzere çocuklarımızı farklı temalar ve kazanımlarla destekleyerek üst öğrenim kademelerine hazır, sorumluluk sahibi, mutlu, başarılı ve uyumlu bireyler olarak bir üst kademe olan ilkokul basamağına her alanda temel kazanımlarını edinmiş bireyler olarak geçiş yapmalarını sağlıyoruz.

Dil edinimini desteklemeye devam ettiğimiz İlkokul sürecinde ise öğrencilerimizin akademik temellerini oluştururken aynı zamanda sanat ve spor alanlarında branşlaşmalarını sağlayarak ilgi alanlarını geliştirmelerine destek oluyor; satranç, akıl oyunları, robotik&kodlama gibi alanlarda çocuklarımızı destekleyerek sorgulayan birer birey olmaları yolunda yönlendiriyoruz. Hayat boyu öğrenmeye devam eden bireyler yetiştirmek amacıyla sorgulama temalarıyla programlarımızı destekliyor, disiplinlerarası ve disiplinlerüstü çalışmalarla öğrenci merkezli eğitimimizi sürdürüyoruz. Öğrenmekten keyif alan ve en iyisini nasıl öğrendikleriyle ilgili farkındalık oluşturan öğrencilerimiz uluslararası çalışmalar için bir üst öğrenim basamağı olan Ortaokul kademesine hazır halde uğurlanıyor.

Temel amacı etkili iletişim kurabilen, yaratıcı birer dünya vatandaşı yetiştirmek olan TEK Kampüs Okulları olarak Ortaokul kademesi itibariyle bilimin ışığında ilerleyen öğrencilerimize demokratik ve çağdaş bir eğitim ortamı sağlıyor ve yurt dışı projelerimiz ile dünyaya açılmalarını sağlayarak öğrencilerimizin vizyonlarını geliştiriyoruz.
5 ve 6. sınıfta sosyal ve kültürel gelişimlerini alanında uzman öğretmenlerimizle desteklediğimiz, dil edinimlerini ise TheWorld Scholar’s Cup, Duke of Edinburgh, MUN, Erasmus gibi uluslararası proje ve yarışmalarla pekiştirdiğimiz öğrencilerimizi 7 ve 8. Sınıfta dışarıdan destek almaya ihtiyaç duymaksızın LGS’ye hazırlıyor; kamplar, soru çözümleri, bireysel ve grup etütleri ile destekliyor ve en önemlisi mentörlük sistemi ile 5. Sınıf itibariyle eksik kazanımlarını takip ettiğimiz öğrencilerimize bireysel olarak kendilerini nasıl takip edebileceklerini ve nasıl çalışmaları gerektiğini yeterliliklerini kazandırıyoruz. Uzman öğretmen kadromuz eşliğinde yürüttüğümüz sınava hazırlık süreçlerimizde farklı yayınların deneme sınavları ile LGS provaları yaparken, öğrencilerimizin yeni nesil soruları keşfetmelerini sağlıyor, hafta sonu ve okul sonrası destekleme programlarımız ve en önemlisi motivasyon çalışmalarımızla öğrencilerimizin sınav kaygılarını başarılarına katkı sağlayacak düzeye indiriyor, belirledikleri hedefe ulaşmalarını sağlıyoruz.

Anadolu ve Fen Liselerimizde ise ortaokul çalışmalarımıza ek olarak öğrencilerimizi hayata hazırlarken bir sonraki basamak olan üniversite süreçleri için yurt içi ve yurt dışı işbirlikleri yürütüyor öğrencilerimizi üniversite giriş sınavlarına hazırlamanın yanı sıra edinmek istedikleri meslekleri belirlemeleri ve iş hayatına hazır olmalarına yönelik olarak TEK Liderlik Akademisi gibi yenilikçi ve özgün ders programlarımız ile saha çalışmaları yürütüyoruz.
Temel Yeterlilik ve Alan Yeterlilik çalışmalarımızı öğrencilerimizin milli eğitim programlarına ek olarak yürüttüğümüz sınav programları ile desteklerken doğru hedef belirlemek ve başarıya ulaşmak adına mentör öğretmenler eşliğinde öğrencilerimizin hazırlıklarını takip ediyor; eksik kazanımları belirliyor, ders sonrası ve hafta sonu çalışmaları ile eksik kazanımları bireysel veya grup etütleri ile tamamlıyor, kamp süreçlerinde konuları pekiştiriyor ve sürekli deneme sınavları ile öğrencilerimizi YKS’ye hazırlıyoruz.

Öğrencilerimiz İskenderun’un alan tercihinde yabancı dil seçeneği olan tek okulu olarak TEK Kampüs Okullarında bu alanı seçmesi durumunda, alanında uzman yabancı dil kadromuz eşliğinde, YDS’ye hazırlanma şansına da sahip oluyorlar.
Dünya vatandaşı yetiştirmek olgusu ile çıktığımız bütünsel eğitim yolculuğumuzda ise Yurt Dışı Danışmanlık Ofisimiz sayesinde öğrencilerimize yurt dışında öğrenimine devam etme veya sınavsız geçiş hakkı ile yurt dışında üniversite eğitimi alabilme imkanları sunulmakta olup, TEK Kampüs Okulları tarafından her bir öğrencimiz için portfolyolar özenle hazırlanıyor.

Birey ve Toplum Gelişiminde Öğretmenlerimizin Rolü Önemlidir

Eğitimci ve yazar Doğan Cüceloğlu’nun da belirttiği gibi ‘’Öğretmen Olmak Bir Can’a Dokunmaktır’’
Milletlerin ruh ve karakterini şekillendirmede etkin rol oynayan öğretmenlerin bu görevlerini yerine getirebilmeleri için üretkenliklerini sürdürebilmeleri, çağa ayak uydurabilmeleri ve vizyoner bakış açısı ile eğitim-öğretim süreçlerini yürütmeleri gerekmektedir. Bu bağlamda ‘’öğrenen öğretmenler’’ her daim gelişime açık ve yenilikçi fikir sahibidir.
Öğretmenlerimiz, gerekli bilginin kazanılmasını kolaylaştıran, gerekli ortamları hazırlayan bir rol benimsemek durumundadır. Bunu en iyi biçimde yapabilmek için de öğretmenlerimiz; çağı yakalamış, gelişime ve yeniliklere açık, kendini devamlı yenileyen bir yapıda olmalıdır. Bu nedenle TEK Kampüs Okullarında öğretmenlerimizin, en az öğrencileri kadar öğrenme ile aralarının iyi olması beklenirken, birer birey olma yolunda öğrencilerimizin eğitiminde çok önemli görev üslenen öğretmenlerimizin, çağın ilerisinde bir eğitim anlayışına sahip olması da beklenmektedir.
Baş Öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘’yeni nesil biz öğretmenlerin eseridir’’… TEK Kampüs Okulları olarak bizler, yeni ve yenilikçi nesiller yetiştirmek yolunda; hizmet içi eğitimlerimiz ve özgün programlarımız ile 2022-2023 eğitim-öğretim dönemine hazırız.

Benzer Haberler

Osmaniye’nin Yarpuz köyünde çıkan orman yangını, 5 helikopter ve 3 uçakla müdahale edilerek...

Yorum 
0

Hatay’ın Hassa ilçesinde göçmen kaçakçılığı yapmaktan 43 yıl 3 ay hapis cezası ile...

Yorum 
0

  Türkiye’de Soyut Duvar boyası sanatının öncüsü olan Mustafa Cemil Çengel 17 yıllık...

Yorum 
0

LÜTFÜ SAVAŞ: TÜRKİYE’NİN EN KALİTELİ VE EN UCUZ TABAN GÜBRESİNİ YAPIYORUZ Hatay Büyükşehir...

Yorum 
0

Osmaniye’de bir oto galericide pazarlık esnasında meydana gelen patlama sesinin ardından...

Yorum 
0

KOMBİNE BİLETLERDE YÜZDE 50 AİLE İNDİRİMİ Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve Atakaş...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İSKENDERUN’DA KAÇAKÇILARA DARBE

İskenderun’da 699 kaçak cep telefonu ele geçirildiHatay’ın […]

TAMAMLAYABİLİR MİYİZ ...

KADEM Hatay İl Başkanı Selma Tunç “Tamamlayabilir […]

HATAY YANGINI TERÖR EYLEMİ

Başkan Gül: “Hatay yangını terör eylemi” Belen […]

KOVAYLA YANGINI SÖNDÜRMEYE G...

Kovayla yangını söndürmeye koşan adam konuştu Hatay’da […]

BAHÇE SULARKEN AKIMA KAPILAR...

Bahçe sularken akıma kapılarak öldü Hatay’ın İskenderun […]

PARAŞÜTLÜ EVLİLİK TEKLİFİ

Paraşütlü evlilik teklifi Hatay’da Sağlık çalışanlarının yamaç […]

ŞALEN KALESİNE TÜRK BAYRAĞI ...

ŞALEN KALESİNE TÜRK BAYRAĞI DİKİLSİN Amanos dağlarının […]

İSKENDERUN 23 NİSAN COŞKUSUN...

İskenderun 23 Nisan coşkusunu balkonlarda yaşıyor Hatay’ın […]

TÜRKİYEYE GELMEK İÇİN YARDIM...

250 Hatay’lı Öğrenci ve çalışan KKTC’den Türkiye’ye […]

DEMİR KORKULUĞA SAPLANAN KED...

DEMİR KORKULUĞA SAPLANAN KEDİ KURTARILDI.İskenderun Dumlupınar mahallesinde, […]

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI PANİK YA...

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI PANİK YARATTI. Sokağa çıkma […]

TIR KAZASINDA ÖLEN AYNI AİLE...

İskenderunda yaşanan tır kazasında ölen aynı aileden […]

HAYATINI KAYBEDEN BABA OĞUL ...

İskenderunda Tır kazasında hayatını kaybeden baba oğul […]

POPÜLER HABERLER

VEYSEL CINCIK YORUMLUYOR

http://youtu.be/fToBvzI-I2E

İSKENDERUN’U KAN GÖLÜNE ÇEVİR...

FETÖ’cülerin Türkiye’yi çok uluslu işgal planı deşifre […]

İŞTE MECLİS LİSTELERİ

AK PARTİ iSKENDERUN BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ KESİN […]

İSKENDERUNDA SİLAHLI KAVGA 2 AĞIR Y...

Hatay’ın İskenderun ilçesinde ihale meselesi yüzünden çıktığı...

HATAY’DA TRAFİK KAZASI:1 ÖLÜ,2 YARA...

Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da meydana gelen zincirleme […]

İSKENDERUN’DA ŞOK İNTİHAR

İskenderun’un tanınmış esnaflarından Özkan Doğan silahla kafasına...

Hatay’da parkomat uygulaması ...

Hatay Büyükşehir Belediye meclisinde oy birliğiyle kabul […]

İSKENDERUN’DA FECİ KAZA!…

Deniz Alayı Doğan Petrol Mevkiisinde Trafik Kazası… […]

BELENDE TRAFİK KAZASI

Şiddetli yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda virajı alamayan […]

HATAY’DA TRAFİK KAZASI: 2 ÖLÜ

Hatay’da dün gece meydana gelen kazada TIR […]

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

Hatay’ın Arsuz ilçesinde meydana gelen trafik kazasında […]

HEMŞİREYİ ESKİ SEVGİLİSİ ÖLDÜRDÜ...

Hatay’ın Samandağ ilçesinde bir hemşire, nişanlandığını öğrenen...

site ekle