ÇOLAK İSKENDERUN YÖNETİMİNE TALİP!

08 Ağu 2018 Çar 9:58
ArtıYazı BüyüklüğüEksi
ÇOLAK İSKENDERUN YÖNETİMİNE TALİP!

Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Aday Adayı Öztürk Çolak, adaylığı konusunda çalışmalarını anlatmak, ideallerini ortaya koymak, İskenderun’u tüm dinamikleriyle birlikte ortak akılla yönetmek idealini paylaşmak adına basın mensuplarıyla bir araya geldi. 

CHP İskenderun Belediye Başkan Aday Adayı Öztürk Çolak’ın basın toplantısına CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu da katıldı.
Mansuroğlu, yerel seçim sürecinde tüm aday adaylarına eşit mesafede olduklarına dikkat çekti ve Öztürk Çolak’a çalışmalarında başarı dileklerinde bulundu.
Daha önce 2 dönem Payas Belediye Başkanlığı yapan Öztürk Çolak, siyaset hayatına 1975 yılında CHP İskenderun Gençlik Kolları’nda başladığını ifade ederek, aslen İskenderun Sarıseki Mahallesi’nden olduğuna dikkat çekti.
Hatay’da partinin bir çok kademesinde görev aldığını ve almaya da devam ettiğini belirten Çolak, İskenderun’da en önemli sorun olarak yeşil alan yetersizliğine vurgu yaptı.
CHP’deki kurultay tartışmaları ve daha bir çok konudaki sorulara olgunlukla cevap veren Öztürk Çolak, en büyük idealinin İskenderun Belediye Başkanlığı olduğunu ve bunu başarmak için uzun zamandır çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.
CHP İskenderun Belediye Başkan Aday Adayı Özürk Çolak konuşmasına şöyle devam etti;
“İskenderun ilçemizin 2019 yılında yapılacak olan seçimlerde Belediye Başkanlığına CHP’den aday adayı olduğumu siz değerli basın mensuplarımız nezdinde İskenderun halkıyla paylaşmak üzere bir araya geldik. Partim beni aday gösterdiği takdirde CHP ne mevcut belediye başkanlıklarına ilaveten bu şehrin yönetiminde de bir CHP li olacağına inanıyorum. Bu duygu ve düşünceyle yola çıktım.
CHP de 1975 yılında aktif politikaya ilçe gençlik kolları yöneticisi olarak başlamış olduğum İskenderun’a belediye başkanı olarak hizmet ederek devam etmek istiyorum. Bu hizmeti geçmiş deneyimlerim siyasi ve idari tecrübemle birleştirip CHP sinin örgütü ile birlikte en güzel şekilde yapacağız.
Bizim yönetim anlayışımızda bir ilçeyi yönetmek için seçim kazanıp daha sonra da o şehri yönetmek yoktur. Şehri STK’larla ve o şehrin dinamikleriyle birlikte yönetmek vardır. Eğer Allah kısmet eder İskenderun Belediye başkanı seçilirsem; bu şehri başta muhtarlarımız, oda başkanlarımız amacı toplumsal hizmet vermek olan dernek ve kuruluşlarımız ve siz değerli basın mensuplarıyla birlikte yöneteceğiz.
Yönetici olan kişi her şeyi bilen ve “En iyisini ben yaparım” diyen kişi değildir. Eğer bu göreve İskenderunlu hemşerilerim de layık görüp beni seçerlerse en güzel ve en iyi yönetim birlikte yönetmektir anlayışı içerisinde bir beş yılı birlikte yaşayacağız. Bir mahallede lazım olan hizmet akışını o mahallenin kanaat önderleriyle birlikte kararlaştırıp yapacağız. Belediye meclis üyesi arkadaşlarım tüm halkı kucaklayacak bir anlayışla hareket ederek sizlere hizmet edeceklerdir. İskenderun halkına ve CHP’nin fedakar emekçilerine en büyük sözüm; bizim yönetimimizde rant bölüşümü değil hizmet bölüşümü olacaktır. Gençlik kollarından başlayarak bu güne kadar çeşitli kademelerinde görev yaptığım CHP ve onun üyeleri ve sizler bilirsiniz ki haksızlığın olduğu yerde biz olmayacağız. İskenderun’ u en güzel şekilde yöneteceğiz.”

Öztürk Çolak kimdir?
“1953 yılında Payas’ta doğdum. Ilkokulu Payas’ta okudum. Ortaokulu ve liseyi Dörtyol’da tamamladım. Yüksek öğrenimimi Adana I.T.1 Akademisi’nde tamamladım. Siyasete olan ilgim CHP’nin Payas’taki önde gelen ailelerinden birinin çocuğu oluşum nedeniyle çok küçük yaşta başladı. Daha ortaokulda iken 1968 yılı belediye seçimlerinde amcamın adaylığı dolayısı ile çok yoğun bir çalışma temposu içerisine girdim. Seçimi 7 oyla kaybettik. 1973 seçimlerini amcamın oğlu Özkul Çolak kazandı. Siyasette çok aktif olarak görev yaptım. 1977 seçimlerini de kazandık. 1975 yılında 1DÇ’ye işçi olarak girdim. Sendikacılık ile uğraştım. Çelik-İş Sendikasının genel kurul delegesi seçildim. Aynı zamanda İDÇ’de çalışan genç arkadaşlarımla birlikte İskenderun’da CHP’nin Gençlik Kolları yönetiminde görev aldım. 1976 yılında CHP Hatay İl Gençlik Kollarına girdim. İl sekreterliği görevini yaptım. IDC, CHP ve okulumu birlikte yürüttüm. 1976 yılında akademiden mezun oldum. Aynı yıl evlendim.1978 yılında askerlik görevimi yapmak üzere Tuzla Yedek Subay Okulu’na katıldım. Ocak 1980 de terhis oldum. İDÇ’ye geri dönmedim. Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olarak 1989 yılına kadar serbest çalıştım. Eşim öğretmendir. 1980 askeri darbesi siyasi partileri kapatınca biz de siyaseti sendikalar ve derneklerde yapmaya devam ettik. Yeniden partiler kurulduğunda SODEP’te çalışmaya başladık. Ancak seçimlere giremeyince Halkçı Partide mücadeleye devam ettim. Halkçı Parti’de milletvekili listesinde aday oldum. Ancak üç milletvekili çıkarabildik. Daha sonra HP İl Yönetiminde Il Başkan yardımcısı olarak çalıştım. Aynı zamanda kurultay delegesi seçildim. 1986 yılında HP-SODEP birleşme döneminde SHP’nin il başkanlığı görevine getirildim. 1989 yılında SHP’nin Payas Belediye Başkan Adayı oldum ve seçimi kazandık. 1994 yılında tekrar seçimi kazandık. 1999 yılında CHP Dörtyol ilçe Başkanlığı’na getirildim. İki yıl bu görevi yürüttüm. Bu dönemlerde dört defa kurultay delegeliğine seçildim. Partimdeki mücadeleme hiç ara vermeden devam ettim. 2015 yılında il yönetimine seçildim. İl başkan yardımcısı olarak iki yıl görev yaptım.”

Benzer Haberler

Hatay’da intihar eden bir gencin bağışlanan organları 4 hastaya umut oldu. Edinilen bilgiye...

Yorum 
0

Hatay’ın İskenderun ilçesinde belediye tarafından yaptırılan Millet parkı hizmete açıldı. İskenderun...

Yorum 
0

Kızıltan: “Doğu Akdeniz ve hinterlandı, var olan gücü ile Türkiye’nin yeni Marmara’sıdır”...

Yorum 
0

İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi’nde İstihdam Seferberliği İle İlgili Basın...

Yorum 
0

“KAYMAKAM YÖNDEN, DEVLET ŞEFKATİNİ VE SAMİMİYETİNİ HER NOKTAYA TAŞIYOR, HER VATANDAŞIMIZA...

Yorum 
0

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Suriye’nin İdlib iline bağlı Eriha...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İskenderun Millet Parkı Hizm...

Hatay’ın İskenderun ilçesinde belediye tarafından yaptırılan Millet […]

Belen’i yeniden inşa e...

Cumhur İttifakının Belen Belediye Başkan Adayı İbrahim […]

‘Hiç bir firmamızın ka...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, […]

56 yıldır evli olduğunu öğre...

Hatay’ın İskenderun ilçesinde hayatı boyunca evlenmeyen 70 […]

KÖPEKLER İÇİN MAHALLELİ SEFE...

Arsuz’da Zehirlenen köpekler için mahalleli seferber oldu […]

MEHMETÇİKTEN SÜRPRİZ EVLENME...

MEHMETÇİKTEN SÜRPRİZ EVLENME TEKLİFİ Hatay’ın İskenderun ilçesinde […]

Dersini yapamadığı için 6 ya...

Dersini yapamadığı için 6 yaşındaki oğlunu komalık […]

HAYVAN SEVGİSİ BİRLEŞTİRDİ

Hayvansever üniversitelilerden örnek davranış Hatay’da bir grup […]

Yazar 2. kitabını okuyucular...

  Palmiye Hastanesi Genel Koordinatörü Seval Kirmit […]

ŞAHUTOĞLU PROJELERİYLE KONUŞTU

DR. YILMAZ İskenderun’un tanınan sevilen ve hemen […]

BELEN SARIMAZI MAHALLESİ ASF...

Hatay’ın Belen ilçesi Sarımazı mahallesinde yaklaşık 3 […]

Belen’de orman yangını

Belen’de orman yangını

Hatayı’n Belen ilçesi Soğukoluk yaylasında sabaha karşı […]

BELEN İÇİN ÖNEMLİ PROJELER

BELEN BELEDİYE BAŞKANI ADNAN VURUCU İLE BELEN […]

POPÜLER HABERLER

VEYSEL CINCIK YORUMLUYOR

http://youtu.be/fToBvzI-I2E

İSKENDERUN’U KAN GÖLÜNE ÇEVİR...

FETÖ’cülerin Türkiye’yi çok uluslu işgal planı deşifre […]

İŞTE MECLİS LİSTELERİ

AK PARTİ iSKENDERUN BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ KESİN […]

Hatay’da parkomat uygulaması ...

Hatay Büyükşehir Belediye meclisinde oy birliğiyle kabul […]

İSKENDERUNDA SİLAHLI KAVGA 2 AĞIR Y...

Hatay’ın İskenderun ilçesinde ihale meselesi yüzünden çıktığı...

HATAY’DA TRAFİK KAZASI:1 ÖLÜ,2 YARA...

Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da meydana gelen zincirleme […]

İSKENDERUN’DA ŞOK İNTİHAR

İskenderun’un tanınmış esnaflarından Özkan Doğan silahla kafasına...

İSKENDERUN’DA FECİ KAZA!…

Deniz Alayı Doğan Petrol Mevkiisinde Trafik Kazası… […]

BELENDE TRAFİK KAZASI

Şiddetli yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda virajı alamayan […]

HATAY’DA TRAFİK KAZASI: 2 ÖLÜ

Hatay’da dün gece meydana gelen kazada TIR […]

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

Hatay’ın Arsuz ilçesinde meydana gelen trafik kazasında […]

HEMŞİREYİ ESKİ SEVGİLİSİ ÖLDÜRDÜ...

Hatay’ın Samandağ ilçesinde bir hemşire, nişanlandığını öğrenen...

site ekle