buy google reviews

CİVELEK VE SAVAŞ BİRLİKTELİĞİ

27 Oca 2014 Pts 10:50
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek ve Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş ziyaretlerde bulundu

İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek ve Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş ile birlikte, bir dizi ziyarette bulundu.
Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Uyar’ın da katıldığı program, İskenderun Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve İskenderun Hacı Bektaş Veli Kültür Tanıtma Derneği’nin Cemevi’nde ortaklaşa düzenlediği kahvaltı programı ile başladı.
Konukları Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı İskenderun Şube Başkanı Düzgün Argun ve Anadolu Alevi Dernekleri İskenderun Şube Başkanı Kemal Soysüren kapıda karşıladı.
İskenderun Belediye Meclis üyelerinin de katıldığı programda, Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, konuklarla selamlaştı ve hatırlarını sordu.

Ziyaret programı, İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’na yapılan ziyaret ile sürdü. Konukları, İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Alaaddin Özbülbül ve üyeler karşıladı.
Konuşmaların yapıldığı ziyarette, üyelerin soruları da yanıtlandırıldı.
Konuşmasında, İskenderun’un ekonomiye katkısına dikkat çeken Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr.Yusuf H.Civelek, “İskenderun, Hatay’daki verginin dörtte üçünü ödüyor. Bunun karşılığını almalıdır” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Alaaddin Özbülbül, konuk belediye başkanlarına görevlerinde başarılar diledi.

Yaptığı konuşmasında birlik, beraberliğin ve huzurun önemine değinen Antakya Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç.Dr.Lütfü Savaş, “Hep Birleştirici olmaya çalıştık. Birlik ve beraberliğin devam etmesi gerekiyor. Birlik ve beraberlik olmayınca herkesin kaybedeceğini biliyoruz” diye konuştu.
Antakya’da altyapı ve üst yapı konusunda önemli mesafeler alındığını belirten Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Hatay’ın geleceğinin herkes için çok önem taşıdığını vurguladı.

Program kapsamında İskenderun İnşaat Mühendisleri Odası da ziyaret edildi. İskenderun İnşaat Mühendisleri Odası ziyaretine, İskenderun Mimarlar Odası İskenderun Temsilcisi Koray Tanın, İskenderun Makine Mühendisleri Odası Başkanı Ayhan Karan da katıldı.
İskenderun İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Emin Havlioğlu yaptığı konuşmasında, “Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’i takdirle anıyorum. Kendisini riske atarak altyapıyı, su çalışmasını yaptı. Bunlar kadar önemli olan yeni imar planı da yaptı” dedi.
Meslek sahibi, aydınlara büyük görev düştüğünü belirten İskenderun Belediye Başkanı ve İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr.Yusuf H.Civelek, “Aydın çevresini aydınlatmalıdır. Halkın sosyal ve kültürel düzeyi ne kadar yükselirse o ülke o kadar çağdaşlaşır. Görev hepimizin. İlk başladığımızda Kent Konseyi kurduk. Büyük katılımla herkesin görüşünü aldık. O görüşler doğrultusunda çok büyük bir altyapı çalışmasına girdik. Yeni imar planı yaptık. Çalışmalarımızda meslek odalarımızla, kendi uzmanlık alanlarıyla ilgili görüş alışverişinde bulunduk ve birlikte çalıştık. Bu işbirliğimiz bundan sonra da devam edecek. Hizmetlerimizi çalışmalarımızı birlikte sürdüreceğiz. Huzuru ve hizmeti birlikte daha önceden olduğu gibi bundan sonra da yapacağız” diye konuştu.
İskenderun Güney Eğitim Vakfı da ziyaret edildi. İskenderun Güney Eğitim Vakfı (İGEV) Başkanı Şefik Uyar, Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’e eğitime verdiği önem ve destekten dolayı teşekkür etti.
İGEV Başkanı Şefik Uyar, “Belediye Başkanımız gönlümüze taht kurmuş. Eğitime, sivil toplum örgütlerine katkılarda bulunmuş, şehrimizde gerçekten güzel çalışmalar yapmıştır. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.
İGEV’in eğitime destek veren vakıf olduğunu belirterek, salonun duvarında asılı olan ‘yurdu savunmanın en ucuz yolu eğitimdir’, ‘eğitim insanı eşit kılar’, ‘eğitim kalkınmanın temelidir’ veciz sözlerine dikkat çeken Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Bu üç söz sizin ne kadar önemli bir hizmette bulunduğunuzun ifadesidir” şeklinde konuştu.
Halka layık olmak için çalışıldığını belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Halkımız teveccüh göstermiş, belediye başkanlığı görevini bana uygun görmüştü. Elimden geldiği kadar bu güzel coğrafyada, güzel insanlara layık olmaya çalıştım. 2009 yılında seçim meydanlarında verdiğimiz sözü tuttuk. Çalmayacağız, çaldırmayacağız, çalışacağız dedik, yerine getirdik. Bugün Türkiye’nin en büyük sıkıntısı yolsuzluklardır” diye konuştu.

Ortadoğu’da yaşanan sıkıntılara dikkat çeken Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Birlikteliğimizi, bütünlüğümüzü korumalıyız. Birbirimize sahip çıkacağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine sarılacağız. Başka çaremiz yok” dedi.
İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’in çok önemli hizmet ve çalışmalar yaptığını belirten İGEV Yönetim Kurulu Üyesi Fevzi Sevinçli, “Başkanımız çok önemli çalışmalar yaptınız. Siz mütevazi davranıyor, bu çalışmalara olması gereken şeyler diyorsunuz ama bunlar çok önemli ve takdir edilen hizmetlerdir. Bugüne kadar gelmiş başkanlardan daha fazla risk alıp, iş yapan belediye başkanımızsınız. İyi çalıştınız” diye konuştu.
Ziyaret, Türk Harb-İş Sendikası ile sürdü. Konukları, Sendikanın Şube Başkanı Kenan Cerrahoğlu karşıladı.
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Lütfü Savaş da yaptığı konuşmasında, şehri hep birlikte geleceğe taşımak istediğini ifade etti.
En önemli sorunun çevre olduğunu belirten İskenderun Belediye Başkan adayı Dr.Yusuf H.Civelek, “Çevre bilinçsizce bozuluyor. Çocuklarımıza, torunlarımıza sürdürülebilir, yaşanabilir çevre artık giderek kalmıyor. Hepimiz çevrenin korunmasının öneminin bilincindeyiz. Birinci derecede yaşanabilir bir çevre oluşturmak zorundayız” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Arsuz Belediye Başkan Adayı Nazım Culha da, termik santrallerle ilgili termik sanral karşıtı platform oluşturulduğunu belirterek, “Ben de Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı olarak bu kuruluşun içindeyim. Enerjiye ihtiyacımız var ama santrallerin yerleşim yerine yapılması doğru değildir. Doğaya uyumlu alternatif enerji kaynaklarına önem vermek gerekir” dedi.
Eski içmesuyu şebekesinin değiştiğini, yapılan yeni içmesuyu şebeke çalışmasıyla, günde 76 bin ton su kaybının önlendiğini, su motorlarına gerek kalmadığından sadece enerjiden 40 milyon lira tasarruf sağlandığına dikkat çeken Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Bunu bütün Türkiye’ye yaydığınız zaman enerji için ödenen para belki yarıya düşecek. Santral yapmaya gerek kalmayacak. Yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmeli. Almanya termik santralleri, nükleer santralleri kaldırdılar. Yenilenebilir enerji kaynakları kullanmaya başladılar. Nice biz olmayalım” diye konuştu.

Siyasi kimlikten önce kişilerin öne çıktığını belirten Türk Harb-İş Sendikası Şube Başkanı Kenan Cerrahoğlu, “Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş sıcak kanlı, iyi niyetli, çalışkan, halktan biri, İskenderun Belediye Başkanımızı hepimiz tanıyoruz. Başkanımızın özverili, iyi niyetli, yapıcı biri olduğunu hepimiz biliyoruz” dedi.
Ziyaret programına yürüyerek giden Belediye Başkanları, halkla ve esnafla ayaküstü sohbetlerde de bulundu.

Benzer Haberler

Hatay’ın İskenderun ilçesinde de 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı çeşitli törenler...

Yorum 
0

TEK Kampüs Okulları Eğitim Koordinatörü Uğur Koyuncu’dan Eğitime Dair: ‘’Bireylerin Gelişim...

Yorum 
0

Erasmus+ Projeleri kapsamında 11 Haziran – 20 Haziran 2022 tarihleri arasında Bulgaristan’ın...

Yorum 
0

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Gözcüler Plajı’nda gerçekleştirilecek ‘Dünya Footvolley...

Yorum 
0

İçişleri Bakanlığı, 1 Temmuz’dan itibaren 1169 mahallenin yabancılara ikametinin kapatıldığını...

Yorum 
0

Şanlıer:’Ceyhan’da yakın zamanda kapatılan bir kuyudan çıkan petrol benim köyümdeki...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İSKENDERUN’DA KAÇAKÇILARA DARBE

İskenderun’da 699 kaçak cep telefonu ele geçirildiHatay’ın […]

TAMAMLAYABİLİR MİYİZ ...

KADEM Hatay İl Başkanı Selma Tunç “Tamamlayabilir […]

HATAY YANGINI TERÖR EYLEMİ

Başkan Gül: “Hatay yangını terör eylemi” Belen […]

KOVAYLA YANGINI SÖNDÜRMEYE G...

Kovayla yangını söndürmeye koşan adam konuştu Hatay’da […]

BAHÇE SULARKEN AKIMA KAPILAR...

Bahçe sularken akıma kapılarak öldü Hatay’ın İskenderun […]

PARAŞÜTLÜ EVLİLİK TEKLİFİ

Paraşütlü evlilik teklifi Hatay’da Sağlık çalışanlarının yamaç […]

ŞALEN KALESİNE TÜRK BAYRAĞI ...

ŞALEN KALESİNE TÜRK BAYRAĞI DİKİLSİN Amanos dağlarının […]

İSKENDERUN 23 NİSAN COŞKUSUN...

İskenderun 23 Nisan coşkusunu balkonlarda yaşıyor Hatay’ın […]

TÜRKİYEYE GELMEK İÇİN YARDIM...

250 Hatay’lı Öğrenci ve çalışan KKTC’den Türkiye’ye […]

DEMİR KORKULUĞA SAPLANAN KED...

DEMİR KORKULUĞA SAPLANAN KEDİ KURTARILDI.İskenderun Dumlupınar mahallesinde, […]

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI PANİK YA...

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI PANİK YARATTI. Sokağa çıkma […]

TIR KAZASINDA ÖLEN AYNI AİLE...

İskenderunda yaşanan tır kazasında ölen aynı aileden […]

HAYATINI KAYBEDEN BABA OĞUL ...

İskenderunda Tır kazasında hayatını kaybeden baba oğul […]

POPÜLER HABERLER

VEYSEL CINCIK YORUMLUYOR

http://youtu.be/fToBvzI-I2E

İSKENDERUN’U KAN GÖLÜNE ÇEVİR...

FETÖ’cülerin Türkiye’yi çok uluslu işgal planı deşifre […]

İŞTE MECLİS LİSTELERİ

AK PARTİ iSKENDERUN BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ KESİN […]

İSKENDERUNDA SİLAHLI KAVGA 2 AĞIR Y...

Hatay’ın İskenderun ilçesinde ihale meselesi yüzünden çıktığı...

HATAY’DA TRAFİK KAZASI:1 ÖLÜ,2 YARA...

Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da meydana gelen zincirleme […]

Hatay’da parkomat uygulaması ...

Hatay Büyükşehir Belediye meclisinde oy birliğiyle kabul […]

İSKENDERUN’DA ŞOK İNTİHAR

İskenderun’un tanınmış esnaflarından Özkan Doğan silahla kafasına...

İSKENDERUN’DA FECİ KAZA!…

Deniz Alayı Doğan Petrol Mevkiisinde Trafik Kazası… […]

BELENDE TRAFİK KAZASI

Şiddetli yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda virajı alamayan […]

HATAY’DA TRAFİK KAZASI: 2 ÖLÜ

Hatay’da dün gece meydana gelen kazada TIR […]

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

Hatay’ın Arsuz ilçesinde meydana gelen trafik kazasında […]

HEMŞİREYİ ESKİ SEVGİLİSİ ÖLDÜRDÜ...

Hatay’ın Samandağ ilçesinde bir hemşire, nişanlandığını öğrenen...

site ekle