Bülent Seküçoğlu’da Aday adaylığını açıkladı

23 Eyl 2013 Pts 16:13
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

“Yeni Arsuz’un inşası için el ele verelim”
İskenderun’un başarılı iş adamları ve yöneticilerinden İnşaat mühendisi Bülent Seküçoğlu Arsuz’dan Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.
Petek Cafede Basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen Seküçoğlu, burada Arsuz Belediye Başkan aday adayı olduğunu kamuoyuna açıkladı.
CHP İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Uyar ve partililerin de katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Seküçoğlu projeler hakkında da detaylı bilgiler verdi.

CHP İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Uyar toplantı öncesi yaptığı açıklamasında, tüm adaylara eşit mesafede olduklarını ve kamuoyunun belirleyeceği oylarla Arsuz Belediye Başkan adayının kesinleşeceğini belirterek, Bülent Seküçoğlu’na çıkmış olduğu bu hizmet yarışında başarılar diledi.
İskenderu’un başarılı iş adamlarından İnşaat mühendisi Bülent Seküçoğlu, yaptığı açıklamasında, Yeni Arsuz’un inşası için El ele sloganı ile ben de Arsuz’dan Belediye Başkan aday adayı olduğumu açıklamak istiyorum. Karaağaçtan Çevlik sınırına kadar uzanan Doğu Akdenizin kraliçesi Güneyin inci gerdanlığı Arsuz, doğal konumu coğrafyası, iklimi ve sosyal dokusuyla, adeta cennetten bir köşedir. Yeni ilçemiz Arsuz’un profesonel projeler ve ciddi yatırımlarla yeniden şekillenmeye çağdaş modern ve örnek bir kentsel yapılanmaya bu bağlamda, bu güzel kentin make ve modern bir dünya kenti olması için çağdaş şehircilik anlayışını yaşam kalitesiyle desteklenmesine , geniş vizyona ve sanatsal yaklaşıma ihtiyacı vardır Bu güzide kent, planlı programlı ve akıllı projeler ile çağdaş yatırımlara dünye standratlarında, yaşanabilecek modern bir kültür ve turizm merkezi olmayı, Türkiye’nin cazibe merkezi olmayı fazlasıyla hak ediyor” dedi. Modern bir kentin gereklerini yerine getirmek adına sosyal sorumluluk çerçevesinde adil hizmet anlayışıyla, halkına hizmet vermek için böylesi onurlu bir göreve talip olduğunu sözlerine ekleyen Seküçoğlu, “Proje yatırımların gerçekleşmesi için alt yapı ve zemin oluşturmak, yatırımcıların ve istihdamın önünü açmak belediyelerin asli görevidir. Sağlıklı ve çağdaş bir kentin yerel hizmetlerinin başarılı olması için yönetim anlayışının ‘Hal için ve halkla birlikte’ oluşturulması gerektiğine inanıyorum. Önümüzdeki yıllarda büyük bir değişim ve yenilenme sürecine girecek olan Arsuz’un eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel hizmetlerin yanı sıra kentsel gelişim açısından bir bütün olarak masaya yatırılıp yeniden planlanması gerekiyor. Yerleşim birimlerinin en modern şekilde ıslah ve entegre eden yönetim ve hizmetin en sağlıklı biçimde yayılmasını sağlayan çağdaş kentsel yerleşim bölgelerinin yanı sıra Ulaşım, turizm, tarım, balıkçılık gibi önemli unsurları geliştiren sağlık sosyal ve spor kulvarlarındaki olanakları arttıran, tüm yatırımları kolaylaştıran, altyapı ve yenileme hizmetlerine ışık tutan çağdaş ve bilimsel bir planın acilen hazırlanıp hayata geçirilmesi gerektiğine inanıyorum. Dedi.

Bülent Seküçoğlu, “Çağdaş ve modern Arsuz için adayım”
Arsuz Belediye Başkan aday adayı Seküçoğlu, bili ve birikimlerini, tecrübelerine Arsuz’un yeniden inşasında kullanmak istediğini ifade ettiği konuşmasında,
“Yurt içi ve yurt dışı öğrenim sürecinin ardından edindiğim inşaat mühendisliği kariyemi, yaşam tecrübelerimi ve insan sevgisiyle yoğrulmuş demokrat kişiliğimi, memleketime ve bu güzel coğrafyaya borçluyum. Bundan önce bana layık görülen İnşaat mühendisleri odası yöneticiliği, Ticaret ve Sanayi Odası yöneticiliği ve partimin belediye meclis üyeliği görevlerini onur ve şerefle yerine getirdim. Bu nezih coğrafyanın geleceği için yaşamsal önem arz eden temel yapılanma sürecini kesinlikle ufku geniş, deneyimli, gerçekçi ve üretken bir kadroyla yönetilmesi gerektiğine inanıyorum. Toplumcu belediyecilik hizmetleri, salt karizmatik belediye başkanlarınca değil, ancak demokratik katılımcı, üretici, birleştirici, uyumlu ve bilinçli ekip çalışmasıyla gerçekleştirilebilir. Geniş vizyona sahip bilinçli ve üretken aynı zamanda bu coğrafyanın her kemsini temsil eden projeler geliştiren, değişim ve gelişime açık, etkin bir belediye meclisi ve Arsuz’un öz değerleri olan sizlerle ve özellikle partimizle el ele vererek modern Arsuz’u yeniden inşa ve imar etmek için Bilim ve tekniğin rehber alındığı, demokratik katılımcı belediyecilik anlayışıyla halkın söz vekarar sahibi olduğu bir yöntemle, demokrasi ve Cumhuriyetin temel değerlerine saygılı Türkiye Cumhuriyeti’nin en köklü ve en saygın partisi olan CHP’den Arsiz Belediye Başan aday adaylığımı ilan ediyorum” şeklinde ifadelere yer verdi.
Ülkenin içinde bulunduğu olumsuz siyasi ve ekonomik koşulların giderek ağırlıştığını sözlerine ekleyen Seküçoğu, “Toplumsal barışı, huzur ve kardeşliğimizi hedef alan provakasyonların arttığı günümüzde öncelikli olarak görevimiz ve hedefimiz için CHP’yi iktidara taşımaktır. Ayrıştırma ve ötekileştirme politikalarına inat, özellikle Hatay’da tüm farklı renklerimizle birlikte kardeşlik, hoşgörü ve barışın örnek tablosunu özenle korumaya, Türkiye Cumhuriyeti ve Mustafa Kemal Atkatürk’ün ilke ve devrimlerinin yılmaz bekçileri olmaya devam edeceğiz. Hatay’ın kardeşliğini ve huzurumuzu bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu seçimlerde bir tek insanımızı bile küstürme lüksümüz ve hakkımız yoktur. Bu demokratik yarışta görev kime verilirse verilsi, başta tüm aday adayları arkadaşlarım olmak üzere, Karaağaç’dan Kale’ye kadar Arsuz’u seven herkesin CHP çatısı altında tek yürek olup bu güzelliklere, Cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkacağına ve Arsuz’u yeniden inşa etmek için el ele vereceğine yürekten inanıyorum. Gün güçlü ve dayanışma günüdür. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Ben değil, biz düşüncesi ile halkın söz ve karar sahibi olduğu yönetim anlayışıyla yeni Arsuz’u birlikte inşa etmek için el ele verelim” şeklinde konuşarak, Arsuz Belediye Başkan aday adayı olduğunu bir kez daha sözlerine ekledi.

Benzer Haberler

Hatay’da dershaneden evine giderken uğradığı asitli saldırı sonucu sağ gözünü kaybeden...

Yorum 
0

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919’da Kurtuluş Savaşı’nı...

Yorum 
0

Samandağ Havacılık ve Gençlik Spor Kulübü’nün ev sahipliğini yaptığı Yamaç Paraşütü...

Yorum 
0

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Hatayspor’a yardım kampanyası...

Yorum 
0

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı Atatürk anıtı önünde toplanan Galatasaraylı taraftarlar...

Yorum 
0

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından Ankara’da iftar programı gerçekleştirildi. Türkiye’nin...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


GALATASARAYLILARDAN ŞAMPİYON...

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı Atatürk anıtı […]

HER GÜN BİNLERCE KİŞİ İFTARI...

Hatay’ın İskenderun ilçesinde denizin içerisine uzanan iskelede […]

‘Evcil hayvan giremez&...

Hatay’ın İskenderun ilçesinde evcil hayvanların girişinin yasaklandığı […]

Mahkumlara dayak ve kötü mua...

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Cezaevi önünde bir araya […]

Çocuklara hayvan sevgisini a...

İskenderun Akdeniz merkezi teknik Anadolu lisesi hayvanları […]

Türkiye’nin heykelleri...

Hatay’ın en büyük sanat atölyesinde 20 yılı […]

“Yol boştu geçerim sandım”

Hatay’ın İskenderun ilçesinde kırmızı ışıkta geçen sürücü […]

Altı yaşında resim sergisi a...

Hatay’da bir buçuk yaşındayken kreşte resim yapmaya […]

BERFİN İÇİN YARDIM KAMPANYASI

iskenderun’da yüzüne asit atılan genç kız için […]

Motosiklet Tutkunlarından Ço...

İstanbul Küçükçekmece’de yaşanan çocuk istismarı sonrası başta […]

Solo Türk İskenderun’d...

Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi timi Solo Türk’ün […]

İskenderun’da Paskalya...

İskenderun’da yaşayan katolik Hıristiyanlar paskalya bayramını kutladılar. […]

Solo Türk gösteri öncesi pro...

Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi timi Solo Türk’ün […]

POPÜLER HABERLER

VEYSEL CINCIK YORUMLUYOR

http://youtu.be/fToBvzI-I2E

İSKENDERUN’U KAN GÖLÜNE ÇEVİR...

FETÖ’cülerin Türkiye’yi çok uluslu işgal planı deşifre […]

İŞTE MECLİS LİSTELERİ

AK PARTİ iSKENDERUN BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ KESİN […]

Hatay’da parkomat uygulaması ...

Hatay Büyükşehir Belediye meclisinde oy birliğiyle kabul […]

İSKENDERUNDA SİLAHLI KAVGA 2 AĞIR Y...

Hatay’ın İskenderun ilçesinde ihale meselesi yüzünden çıktığı...

HATAY’DA TRAFİK KAZASI:1 ÖLÜ,2 YARA...

Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da meydana gelen zincirleme […]

İSKENDERUN’DA ŞOK İNTİHAR

İskenderun’un tanınmış esnaflarından Özkan Doğan silahla kafasına...

İSKENDERUN’DA FECİ KAZA!…

Deniz Alayı Doğan Petrol Mevkiisinde Trafik Kazası… […]

BELENDE TRAFİK KAZASI

Şiddetli yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda virajı alamayan […]

HATAY’DA TRAFİK KAZASI: 2 ÖLÜ

Hatay’da dün gece meydana gelen kazada TIR […]

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

Hatay’ın Arsuz ilçesinde meydana gelen trafik kazasında […]

HEMŞİREYİ ESKİ SEVGİLİSİ ÖLDÜRDÜ...

Hatay’ın Samandağ ilçesinde bir hemşire, nişanlandığını öğrenen...

site ekle