buy google reviews

ADALET BAKANINA ADALETSİZLİK SUÇLAMASI

15 Şub 2014 Cts 14:01
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

İskenderun’da Sadullah Ergin ve Milletvekili Orhan Karasayar’a tepki gösteren yaklaşık 150 üye AK Partiden istifa ettiler.

İskenderun’da AK Partinin aday belirleme sürecinde Mehmet Soydan’ın aday gösterildikten iki saat sonra değiştirilmesine tepki gösteren ve AK Parti Hatay il teşkilatında protesto gösterisi düzenleyen partililer gelinen süreçte adaletsizce davranıldığı gerekçesiyle partilerinden istifa etme kararı aldılar. İskenderun AK Parti teşkilatı önünde bir araya gelen yaklaşık 30 kişi yaklaşık 150 üyenin istifa dilekçeleriyle birlikte açıklama yaptıktan sonra dilekçeleri partiye teslim ettiler. Üyeler adına açıklama yapan İskenderun AK Parti eski ikinci başkanı Ercan Aflaz Başbakan ve Ak partiyle sorunlarının olmadığını Adalet eski bakanı ve büyük şehir belediye başkan adayı Sadullah Ergin AK parti Hatay milletvekili Orhan Karasayar’a ve sürece tepkilerinden dolayı istifa ettiklerini söyledi.

Aflaz şöyle konuştu. “Kıymetli basın mensupları ve sevgili İskenderunlular AK Parti’nin kurulduğu günden bu güne aramızda hizmet eden ve bu davaya inanan birçok arkadaşımızla beraber demokratik hakkımızı kullanmak için buradayız. Bu açıklamamız kesinlikle yanlış anlaşılmasın. Bizim Başbakan’a ve partimize sevdamızdan kesinlikle bir eksilme yok.

Çünkü bizler Başbakan’a güvenerek gençliğimizin baharında kendisiyle yola çıkıp, ülkenin o günlerde bulunduğu kaos ortamından kurtarabilmek, istikrar ve huzuru sağlanmasına yardımcı olabilmek, bir karınca gibi gece gündüz çalışarak, hiçbir zaman kendi bireysel menfaatlerimizi partimizin önünde görmeden hedefe doğru çalışıp durduk. Bizler her zaman demokrasiden yana olduk. Bugüne kadar nasıl ki askeri ve sivil vesayetlere karşı çıktık ise, yarın da çıkmaya devam edeceğiz. Ancak bugün geldiğimiz noktada, bizlere, bizden dediğimiz ve daha sonra firavunlaşan insanların gece operasyonuna karşı çıkmak için buradayız.

Değerli dostlar bildiğiniz üzere 24 Ocak 2014 tarihinde AK Parti Genel merkezi İskenderun Belediye Başkan Adayını Mehmet Soydan olarak açıkladı. Sadullah Ergin’in resmi açıklamadan saatler öncesinde Mehmet Soydan’ı arayarak “Hayırlı olsun adaylığın birazdan açıklanacak” diyerek tebrik etmesine şahit olduk. Bizler tebrikleri kabul ederken, bizlere operasyon düzenlendiğini nereden bilecektik? Nereden bilecektik ki; Adalet Bakanlığı yapmış bir kişinin adaletsiz bir şekilde genel merkezi arayarak ismi değiştireceğini..

Sorarım size; Adalet Bakanlığı yapmış bir kişiden adaletsiz bir tavır görerek tehdit ve şantajlara boyun eğeceğini düşünebilir miydiniz?

Nedir sizlere yapılan Tehdit ve şantaj anlayabilmiş değiliz.

Başbakanımız değimlidir “Tehdit ve şantajlara boyun eğmeyeceğiz” diye söyleyen.
Sayın Adaletsiz Eski Bakana soruyoruz?

Bugün tüm şehirde sizin ve Orhan Karasayar’ın hakkında belge ve kasetlerin olduğu ve bundan dolayı hızlı bir şekilde geri adım attığınız iddia ediliyor.

Siz değil misiniz Genel Merkez SKM başkanını arayıp İskenderun adayında sıkıntı var değiştirmemiz lazım diyen?

Acaba sayın adaletsiz bakan bizde mi sıkıntı vardı, yoksa sizde sıkıntı vardı da bizim üstümüze attınız?

Hep aynı yalanlar söylenip duruluyor.

2011 yılında Orhan Karasayar bu memlekete çok hizmet etmiş ve hizmetlerden yolda yürüyemez hale gelmişiz gibi tekrar aday yaptınız.

Sonradan teşkilatta ayaklanmalar olunca ben yapmadım, Başbakan yaptı diyen yine siz değil misiniz?

Başbakanımızın hiçbir işi yok ancak İskenderun’un adayı ile uğraşıyor öyle mi adaletsiz eski bakan?

Sayın Adaletsiz eski bakan hep aynı yalanlarla 14 yıldan buyana kendinizi Hatay’da Kral ilan ettiniz.

Kimsede çıkıp kral çıplak diyemedi.

Bizler bugün zulme rıza göstermemek için kral çıplak diyoruz ve sizin gibi firavunların yanında da yer almıyoruz.

Bir konuya daha değinmek istiyorum.

Bugün yapılan bu operasyonlardan dolayı İskenderun’da yerli ve yabancı ayrımı yaptılar.
Orhan Karasayar ve saz ekibi Soydan’ın yabancı İskenderunlu olmasından dolayı aday olmasını istemediler.

Peki yarın siz hangi yabancı İskenderunlu dan nasıl oy almayı düşünüyorsunuz?
Bende yerli bir İskenderunlu olarak yabancı İskenderunluların yanında yer alarak, yerli adaya oy vermeyeceğim.

Başbakanımız 75 milyon Türk milletini bir araya getirmeye çalışırken, nedir sizdeki bu ayrıştırıp bölme hastalığı?

Zaten Hatay’da AK Parti Başbakanın yaptıklarının tersini yaptı.

Üzülerek diyoruz ki sevdiğimiz uğrunda yıllarımızı verdiğimiz partiye adaletsiz eski bakan ve Orhan Karasayar’ın yüzünden oy vermeyeceğiz ve yaklaşık 150 arkadaşımızla partiden istifa edeceğiz.
Buraya gelemeyip bizlere istifalarını ulaştıranlar var.

Onların dilekçelerini de teslim edeceğiz.

Bizlerin kitabında şu yoktur.

Hem AK Parti’de gezip sonrada başka partiye çalışacak kadar hain değiliz.

Ne zaman partiden bu firavunlar gider, tekrar bizler partimize döneriz.

Tabii ki şunun da yanlış anlaşılmasını istemiyoruz.

Bizler AK Parti’yi ve Başbakanı çok seviyoruz.

Bizlere en fazla ihtiyaç olunduğunu bir dönemde Hatay’daki bu paralel yapılanma yüzünden istifa ediyoruz çok üzgünüz.

Öncelikle başbakanımızın dan partiye gönül vermiş tüm dava arkadaşlarımızdan helallik istiyoruz.

Sonrada Orhan Karasayar ve aday adayı arkadaşlar bana istifa ederiz, bizler yerli aday istiyoruz, diye baskı yaptılar diyen?Sonrada ben değiştirmedim başbakan değiştirdi.

Nerede kaldı partimizin adalet anlayışı?

İstinaden yakışmayan bu hareketin hesabını nasıl vereceksiniz bizlere?

Ancak ne oldu da iki saat içerisinde Mehmet Soydan’ın ismi genel merkezde değiştirilerek başka bir isimle değiştirildi, burada oynanan kirli oyun neydi, Sadullah Ergin neden aday değişikliği yaptı. Tehdit mi edildi, şantaj mı yapıldı, yoksa kendisinin bizzat yönettiği bir oyunun gereğini mi yaptı.

İstanbul’lu bir iş adamının başbakanı arayıp iskenderun’da açıklanan adayda sıkıntılar var, adayı değiştirmeniz lazım dediğini söyleyen ve sonradan da başbakan adayı değiştirdi diyen.

Aradan tam 14 yıl geçti, şuan ki geldiğimiz noktada Hatay’da Sadullah Ergin’in
tek bir amacı var, demokrasi mücadelesi kapsamında yaptığımız bekleyişin bir fayda vermemesinin sonucunda demokratik hakkımızı kullanmamızdır. AK Parti Hatay’da iki seçenekli demokratik hak kalmıştır.Birincisi partiye üye olmak.İkincisi istifa etmektir.Nasıl bu ülkede yapılmaya çalışılan

Bizler AK Partide yola çıktığımızda partimizin ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşuna tehdit ve şantajlara boyun eğmemesine her türlü sivil,askeri, vesayetlere karşı çıkmasından dolayı, her zaman yanında olmayı ve dik durmayı kendimize şiar edindik. Bu ülkeyi 14 yılda hak ettiği yerlere getiren Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti’de bir nefer olarak İskenderun’da ve Hatay’da verilen her türlü görevi gece gündüz demeden yerine getirdik ve bu bilinçle hareket ettik. Ancak Hatay’da başta Adalet eski bakanı ve şimdiki büyük şehir belediye başkan adayı Sadullah Ergin Ve Hatay Milletvekili Orhan Karasayar’ın bizce yanlış gördüğümüz politikalarını ve siyaset anlayışını tasvip etmediğimiz için bugün buradayız.

NEDEN İSTİFA EDİYORUZ

Bilindiği üzere 24 ocak 2014 tarihinde AK Parti genel merkezi İskenderun belediye başkan adayını Mehmet Soydan olarak açıkladı. Sadullah Ergin’in resmi açıklamadan saatler öncesinde Mehmet Soydan’ı arayarak (hayırlı olsun adaylığın birazdan açıklanacak)diyerek tebrik etmesine şahit olduk. Ancak ne olduda iki saat içerisinde Mehmet Soydan’ın ismi genel merkezde değiştirilerek başka bir isimle değiştirildi, burada oynanan kirli oyun neydi, Sadullah Ergin neden aday değişikliği yaptı. Tehdit mi edildi, şantaj mı yapıldı, yoksa kendisinin bizzat yönettiği bir oyunun gereğini mi yaptı.

AK Partinin misyonu vizyonu ve özellikle başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın (şantaj ve tehditlere boyun eğmedik dik durduk ama dikleşmedik) söylemlerin tam tersine hareket eden bir yerel siyasi otoriteyi artık samimi bulmuyoruz. Milletvekili Orhan Karasayar’ın gece yarısı aday açıklandıktan sonra ben ve belediye başkan adayları istifa edecekler adayı değiştir tehditlerinin altında kalarak seçim kazanmayı hayale dönüştüren Sadullah Ergin’in artık AK Partiye zarar verdiğini görüyoruz. Sadullah Ergin ve Orhan Karasayar’ın yer aldığı ve türlü ayak oyunlarının döndüğü bu partinin İskenderun ve Hatay’da halka hizmet edeceğine inanmıyor ve bu kişilerin olduğu bir partide artık duramayacağımızın bilinmesini istiyoruz”

Konuşmanın ardından gurup istifalarını ilçe teşkilatına sundular. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı istifa toplantısında gurup dilekçelerini verdikten sonra sessizce dağıldı.

Benzer Haberler

İşletmeciliğini Al Kılınç’ın yaptığı Tatlımbank 7. Şubesini İskenderun’a açtı....

Yorum 
0

Arsuz İş İnsanları Derneği (ARİAD) üyeleri arasında tanışma ve kaynaşma etkinlikleri çerçevesinde...

Yorum 
0

Hatay’ın merkez ilçe Antakya ve Defne ilçelerinde toplam 42 kök Hint keneviri ele geçirildi.Hatay...

Yorum 
0

DÜNYANIN EN ZORLU RALLİ YARIŞLARINDAN BİRİ TRANSANATOLİA HATAY EXPO’21 ALANINDAN START ALIYOR...

Yorum 
0

Arsuz Karaağaç Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi Opet Petrol Ofisi yanında hizmete giren Cafe Hookah’ın...

Yorum 
0

İskenderun’da başarılı İş insanı Yılmaz Arslan tarafından hizmet sunulan Lima Cafe’nin...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İSKENDERUN’DA KAÇAKÇILARA DARBE

İskenderun’da 699 kaçak cep telefonu ele geçirildiHatay’ın […]

TAMAMLAYABİLİR MİYİZ ...

KADEM Hatay İl Başkanı Selma Tunç “Tamamlayabilir […]

HATAY YANGINI TERÖR EYLEMİ

Başkan Gül: “Hatay yangını terör eylemi” Belen […]

KOVAYLA YANGINI SÖNDÜRMEYE G...

Kovayla yangını söndürmeye koşan adam konuştu Hatay’da […]

BAHÇE SULARKEN AKIMA KAPILAR...

Bahçe sularken akıma kapılarak öldü Hatay’ın İskenderun […]

PARAŞÜTLÜ EVLİLİK TEKLİFİ

Paraşütlü evlilik teklifi Hatay’da Sağlık çalışanlarının yamaç […]

ŞALEN KALESİNE TÜRK BAYRAĞI ...

ŞALEN KALESİNE TÜRK BAYRAĞI DİKİLSİN Amanos dağlarının […]

İSKENDERUN 23 NİSAN COŞKUSUN...

İskenderun 23 Nisan coşkusunu balkonlarda yaşıyor Hatay’ın […]

TÜRKİYEYE GELMEK İÇİN YARDIM...

250 Hatay’lı Öğrenci ve çalışan KKTC’den Türkiye’ye […]

DEMİR KORKULUĞA SAPLANAN KED...

DEMİR KORKULUĞA SAPLANAN KEDİ KURTARILDI.İskenderun Dumlupınar mahallesinde, […]

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI PANİK YA...

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI PANİK YARATTI. Sokağa çıkma […]

TIR KAZASINDA ÖLEN AYNI AİLE...

İskenderunda yaşanan tır kazasında ölen aynı aileden […]

HAYATINI KAYBEDEN BABA OĞUL ...

İskenderunda Tır kazasında hayatını kaybeden baba oğul […]

POPÜLER HABERLER

VEYSEL CINCIK YORUMLUYOR

http://youtu.be/fToBvzI-I2E

İSKENDERUN’U KAN GÖLÜNE ÇEVİR...

FETÖ’cülerin Türkiye’yi çok uluslu işgal planı deşifre […]

İŞTE MECLİS LİSTELERİ

AK PARTİ iSKENDERUN BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ KESİN […]

İSKENDERUNDA SİLAHLI KAVGA 2 AĞIR Y...

Hatay’ın İskenderun ilçesinde ihale meselesi yüzünden çıktığı...

HATAY’DA TRAFİK KAZASI:1 ÖLÜ,2 YARA...

Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da meydana gelen zincirleme […]

Hatay’da parkomat uygulaması ...

Hatay Büyükşehir Belediye meclisinde oy birliğiyle kabul […]

İSKENDERUN’DA ŞOK İNTİHAR

İskenderun’un tanınmış esnaflarından Özkan Doğan silahla kafasına...

İSKENDERUN’DA FECİ KAZA!…

Deniz Alayı Doğan Petrol Mevkiisinde Trafik Kazası… […]

BELENDE TRAFİK KAZASI

Şiddetli yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda virajı alamayan […]

HATAY’DA TRAFİK KAZASI: 2 ÖLÜ

Hatay’da dün gece meydana gelen kazada TIR […]

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

Hatay’ın Arsuz ilçesinde meydana gelen trafik kazasında […]

HEMŞİREYİ ESKİ SEVGİLİSİ ÖLDÜRDÜ...

Hatay’ın Samandağ ilçesinde bir hemşire, nişanlandığını öğrenen...

site ekle