buy google reviews

30 Mart’ta Ak Parti Gidecek

13 Oca 2014 Pts 13:17
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ak Parti hükümetinin dün birlikte yol aldığı insanları 17 Aralık’ta yapılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan sonra düşman ilan ettiğini belirten MHP Milletvekili Çirkin, hükümete seslenerek “Zaten abdest aldığınızla namaz kılmıyorsunuz. İnşallah bu seçim sizlerin gidişi olacaktır.” dedi.

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, yaptığı konuşmada çok anlamlı mesajlar verdi.
Alevi’siyle, Sünni’siyle, Çerkez’i, Laz’ı, Kürdü, Hıristiyan’ı, Arab’ı ile Türk milletinin bir bütün olduğuna vurgu yapan Çinçin, Ak Parti hükümetini yerden yere vurdu.
Antakya’da düzenlenen belediye başkanları takdim toplantısında konuşan Çirkin, Türkiye’nin çok büyük sıkıntılar yaşadığını belirten belirterek, “Komşumuz Suriye’de cereyan eden olaylardan dolayı Türkiye’nin çektiği sıkıntıların en az 10 mislini Hatay’da yaşıyoruz.

53 Can kaybettik
Çirkin, “Defalarca uyarmamıza rağmen bu politikanın yanlışlığını, bunun ülkeye zarar verebileceğini, buradaki kardeşliğe zarar verebileceğini, oradaki terörün içimize taşınacağını sayısız defa söylememize rağmen hükümetin, başta sayın başbakan ve benim avutoğlu diye ifade ettiğim Dışişleri Bakanı Sayın Davutoğlu’nun inadıyla bugün buralara geldik ve Reyhanlı’da 53 can kaybettik.” dedi.

Türk milletinin şerefli evlatları
Ülkede zaman zaman sıkıntıların olabileceğini, Türkiye’nin coğrafi olarak bu sıkıntılara bu dertlere daima muhatap olabilecek bir stratejik konumda olduğuna dikkat çeken Çirkin, “Türkiye imparatorluk bakiyesidir. Arapça konuşanımız vardır. Kürtçe konuşanımız vardır. Alevimiz vardır. Hıristiyan’ımız vardır ve bunların hepside Türk Milleti’nin şerefli evladıdır. Elbette böyle ülke olarak sıkıntılı günler yaşanacaktır. Ama burada siyasi partilere düşen, siyasi partilerin ortaya koyması gereken tavır milletin itidale davet etmek ve aynı zamanda bu sıkıntılara bu dertlere ve bu kaosa çözüm sunabilmektir.” dedi.

Hem Atatürkçü hemde Müslümansız
“Türk siyasetine baktığımız zaman iki kutuplu siyaset görüyoruz.” diyen Çirkin sözlerini şöyle sürdürdü; “İki kutuplu siyasette bir kutup, Müslümanlığın, Atatürk düşmanlığından geçtiğini ifade ediyor. Diğer kesimde iyi bir Atatürkçülüğün neredeyse din düşmanlığından geçtiğini ifade ediyor. Şunu söylemek istiyorum ki MHP olarak ne kadar Atatürkçü isek aynı zamanda elhamdurillah Müslüman’ız. Hatay’da gönderimizde ay yıldızlı bayrağın dalgalanması için hayatını ömrünü feda eden Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyoruz.”

Milliyetçi hareket gelecek
“Aynı zamanda manevi değerlerimize son derece hassas, manevi değerlerimiz konusunda da inanan, inandığı gibi yaşamak isteyen insanlarımızın haklarına da son derece ilgiliyiz. Türk siyaseti bu girdaptan kurtulmalı. Bir oy almak uğruna toplumu gerip, sağ ve sol diye ayırıp, kutuplaştırıp, ondan sonra da sandıktan netice alma adına, sokakta kavgaya sebep olan siyaset gidecek, barışı, kardeşliği, hizmeti gönüldaşlığı esas alan Milliyetçi Hareket gelecek.”

Bir tek Engin Alan paşa kaldı
“Meclisin içine bakıyoruz, meclisin dışına bakıyoruz. Kardeşlerimizi katledenler evlatlarımızı, askerimizi, polisimizi katledenler, öğretmenimizi, memurumuzu, imamımızı katledenler ve bunların başındaki cani bugün İmralı’da bir barış elçisi konumuna sokulmak isteniyor ve Türk milletinin onuru ile oynanıyor. Aynı zamanda onun parlamentodaki temsilcileri, cezaevindeki vekilleri çıkıyor yemin ediyor. CHP’nin vekilleri çıkıyor yemin ediyor. İçerde bir tek bu vatan için defalarca gazi olan, dağları kendine mesken tutan Türk Devleti’nin ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şeref timsali Engin Alan kalıyor.”

Türk milletine sesleniyoruz
“Bu zulüm neden? Bu düşmanlık neden? Bu düşmanlık Türk milletine olan düşmanlıktır. Bizim görevimizde onların hepsinin başını ezmektir. Vatan için, millet için, bayrak için, Engin Alan Paşa için MHP diyoruz ve Türk milletine sesleniyoruz. Bu iş bu kadar ucuz mu? Bu vatan bedavaya mı alındı? Bu insanlar boşuna mı emek etti. Bu şehitler boşuna mı şahadete yürüdü? Bu bayrak durup dururken mi dalgalanıyor. Bu çapulcular bu milleti kolayca bölebileceklerini. Bu milleti parça parça edebileceklerini, bu devleti parçalayacaklarını mı zannediyorlar? Bunların hepsinin dersini vermek boynumuzun borcudur.”

Türkiye’de yeni bir dönem başladı
“17 Arılık ile beraber ülkede yeni bir dönemin başladığını görüyoruz. Dün birlikte ortak olanlar, birlikte yol gidenler ve birlikte bir çok operasyona imza atanlar bugün ayrılıyorlar. Hükümet balyoz operasyonunu, Ergenekon operasyonunu, yandaşları itibari ile bir kumpas olarak değerlendiriyor. Sayın başbakana soruyoruz. Bu kumpas yapıldığı zaman siz Kumlu Tapu Müdürü müydünüz? Bu ülkenin başbakanı değimiydiniz? Bu hükümetin üyelerine soruyorum siz o zaman neredeydiniz?”

Bu seçim sizin gidişiniz olacak
“Dün birlikte yol aldığınız insanları bugün düşman olarak suçluyorsunuz. Zaten abdest aldığınızla namaz kılmıyorsunuz. İnşallah bu seçim sizlerin gidişi olacaktır. Amerika’nın İsrail’in operasyonundan bahsediyorlar. Ama yine bir Amerika’n ve bir İsrail operasyonuyla iktidara geldiklerini ya unutuyorlar, yada halktan saklamak adına, böyle bir propagandaya girişiyorlar.”

Ayakkabı kutularına paralı kim koydu?
“Şimdi onlara sesleniyorum. Bu ayakkabı kutularındaki paraları Amerikalılar mı koydu, İsrail mi koydu? Yoksa cemaat mi koydu? Kim koydu? Başörtüsü dediniz soydunuz, Allah dediniz çaldınız. Bu memleketi soydunuz viraneye çevirdiniz. Daha arkadan yüz milyarlarca dolarlık yolsuzlukların geleceği ifade ediliyor. Bunların hepsini örtmek içtin de kalkıp bir dış operasyondan bahsediyorsunuz. Azıl dış operasyonun ta kendisi sayın başbakan ve AKP iktidarıdır. Şimdi olacak olan da milli operasyondur. Türk milletinin operasyonudur.”

Hiçbir şey yolsuzluğu örtemez
“Hiçbir şey yolsuzluğu örtmemelidir. Bunların hepsi sizin, hepimizin cebinden çıkan paralardır. Bunların hesabının sorulması gerekir. Bu hesaplarda demokratik yollarla sandıklarda sorulmalıdır. MHP demokratik siyasi bir partidir. MHP aynı zamanda hangi dili konuşursa konuşsun, hangi mezhepten olursa olsun tüm insanlarımızın ortak siyasi partisi ve yuvasıdır. Bu manada 30 Mart seçimlerinde demokratik yollarla bu hesabı sormanın fırsatı önümüze gelecektir.”

Benzer Haberler

Hatay’ın İskenderun ilçesinde de 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı çeşitli törenler...

Yorum 
0

TEK Kampüs Okulları Eğitim Koordinatörü Uğur Koyuncu’dan Eğitime Dair: ‘’Bireylerin Gelişim...

Yorum 
0

Erasmus+ Projeleri kapsamında 11 Haziran – 20 Haziran 2022 tarihleri arasında Bulgaristan’ın...

Yorum 
0

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Gözcüler Plajı’nda gerçekleştirilecek ‘Dünya Footvolley...

Yorum 
0

İçişleri Bakanlığı, 1 Temmuz’dan itibaren 1169 mahallenin yabancılara ikametinin kapatıldığını...

Yorum 
0

Şanlıer:’Ceyhan’da yakın zamanda kapatılan bir kuyudan çıkan petrol benim köyümdeki...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İSKENDERUN’DA KAÇAKÇILARA DARBE

İskenderun’da 699 kaçak cep telefonu ele geçirildiHatay’ın […]

TAMAMLAYABİLİR MİYİZ ...

KADEM Hatay İl Başkanı Selma Tunç “Tamamlayabilir […]

HATAY YANGINI TERÖR EYLEMİ

Başkan Gül: “Hatay yangını terör eylemi” Belen […]

KOVAYLA YANGINI SÖNDÜRMEYE G...

Kovayla yangını söndürmeye koşan adam konuştu Hatay’da […]

BAHÇE SULARKEN AKIMA KAPILAR...

Bahçe sularken akıma kapılarak öldü Hatay’ın İskenderun […]

PARAŞÜTLÜ EVLİLİK TEKLİFİ

Paraşütlü evlilik teklifi Hatay’da Sağlık çalışanlarının yamaç […]

ŞALEN KALESİNE TÜRK BAYRAĞI ...

ŞALEN KALESİNE TÜRK BAYRAĞI DİKİLSİN Amanos dağlarının […]

İSKENDERUN 23 NİSAN COŞKUSUN...

İskenderun 23 Nisan coşkusunu balkonlarda yaşıyor Hatay’ın […]

TÜRKİYEYE GELMEK İÇİN YARDIM...

250 Hatay’lı Öğrenci ve çalışan KKTC’den Türkiye’ye […]

DEMİR KORKULUĞA SAPLANAN KED...

DEMİR KORKULUĞA SAPLANAN KEDİ KURTARILDI.İskenderun Dumlupınar mahallesinde, […]

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI PANİK YA...

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI PANİK YARATTI. Sokağa çıkma […]

TIR KAZASINDA ÖLEN AYNI AİLE...

İskenderunda yaşanan tır kazasında ölen aynı aileden […]

HAYATINI KAYBEDEN BABA OĞUL ...

İskenderunda Tır kazasında hayatını kaybeden baba oğul […]

POPÜLER HABERLER

VEYSEL CINCIK YORUMLUYOR

http://youtu.be/fToBvzI-I2E

İSKENDERUN’U KAN GÖLÜNE ÇEVİR...

FETÖ’cülerin Türkiye’yi çok uluslu işgal planı deşifre […]

İŞTE MECLİS LİSTELERİ

AK PARTİ iSKENDERUN BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ KESİN […]

İSKENDERUNDA SİLAHLI KAVGA 2 AĞIR Y...

Hatay’ın İskenderun ilçesinde ihale meselesi yüzünden çıktığı...

HATAY’DA TRAFİK KAZASI:1 ÖLÜ,2 YARA...

Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da meydana gelen zincirleme […]

Hatay’da parkomat uygulaması ...

Hatay Büyükşehir Belediye meclisinde oy birliğiyle kabul […]

İSKENDERUN’DA ŞOK İNTİHAR

İskenderun’un tanınmış esnaflarından Özkan Doğan silahla kafasına...

İSKENDERUN’DA FECİ KAZA!…

Deniz Alayı Doğan Petrol Mevkiisinde Trafik Kazası… […]

BELENDE TRAFİK KAZASI

Şiddetli yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda virajı alamayan […]

HATAY’DA TRAFİK KAZASI: 2 ÖLÜ

Hatay’da dün gece meydana gelen kazada TIR […]

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

ARSUZ’DA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ!!!

Hatay’ın Arsuz ilçesinde meydana gelen trafik kazasında […]

HEMŞİREYİ ESKİ SEVGİLİSİ ÖLDÜRDÜ...

Hatay’ın Samandağ ilçesinde bir hemşire, nişanlandığını öğrenen...

site ekle